Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Bayern Munchen a umilit Monchengladbach la câteva ore după ce şi-a asigurat un nou titlu în Bundesliga. La pauză era ”doar” 4-0

Bayern Munchen Publicat pe 8 mai 2021

Bayern Munchen a câştigat confruntarea cu Borussia Monchengladbach, din etapa a 32-a din Bundesliga. Partida a avut loc la câteva ore după ce Red Bull Leipzig a pierdut cu 2-3 contra Borussiei Dortmund, în urma căreia Bayern şi-a asigurat titlul de campioană matematic, al 9-lea la rând.

Bavazerii nu au ţinut însă cont de acest aspect şi au învins de o manieră clară, cu 6-0. Încă de la pauză diferenţa era una consistentă, de patru goluri. Lewandowski, minutele 2 şi 34, Muller, minutul 23, şi Coman, minutul 44, au înscris în prima parte.

Campioana Germaniei nu a lăsat nici în partea a doua motoarele la intensitate mică şi a mai marcat de două ori, după mai multe şanse bune, prin acelaşi Lewandowski, minutul 66, şi Sane, minutul 86. Din minutul 75, bavarezii au evoluat în interioritate numerică, în urma eliminării lui Nianzou, care a văzut roşu direct.

• Hoffenheim – Schalke 04 4-2
    Au marcat: Kramaric ’48, Akpoguma ’52, Baumgartner ’60, Bebou ’64 / Uth ’12, Mustafi ‘43
  • Werder Bremen – Bayer Leverkusen 0-0
    În minutul 90+4, de la gazde a fost eliminat Dinkci.
  • Wolfsburg – Union Berlin 3-0
    A marcat: Brekalo ’12, ’63, ‘90