VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

VIDEO | Bayern Munchen, campioana Germaniei pentru a 9-a oară la rând! Rivalii din ultimii ani i-au trimis un nou titlu în vitrină

Bundesliga Publicat pe 8 mai 2021

Bayern Munchen este vechea şi noua campioană a Germaniei, deşi nu a jucat în runda cu numărul 32. Bavarezii au profitat de rezultatul din partida Borussia Dormund – Red Bull Leipzig şi au luat matematic titlul. ”Galbenii” au învins cu 3-2.

Meciul a fost unul de infarct, cu răsturnări de situaţie. Borussia Dortmund a condus cu 1-0 la pauză, graţie golului lui Marco Reus, din minutul 7. A inceput bine şi repriza a doua şi a marcat pentru 2-0 în minutul 51, prin Sancho. De acolo, a venit revenirea lui Leipzig, care a egalat la 2.

Primul care a înscris a fost Klostermann, minutul 63, iar egalarea a venit la execuţia lui Olmo, din minutul 77. Când totul părea că se va duce către un rezultat de egalitate, a ieşit la rampă Sancho, în minutul 87, care a semnat victoria Borussiei Dormund.

Borussia: Hitz – Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Can, Dahoud – Reyna, Reus, Sancho – Hazard
Leipzig: Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Orban – Kampl – Henrichs, Olmo, Sabitzer, Angelino – Hwang, Forsberg

Bayern a câştigat, astfel, al 9-lea titlu consecutiv în Bundeliga. Clasamentul locurilor de cupe europene arată astfel acum:

1. Bayern Munchen – 71 de puncte (31 de partide)
  2. RB Leipzig – 64 de puncte (32 de partide)