VIDEO | Chelsea - West Ham 5-0. Demonstraţie de forţă pe ”Stamford Bridge” VIDEO | Chelsea - West Ham 5-0. Demonstraţie de forţă pe ”Stamford Bridge”
VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul
PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil
Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică
VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare
Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid

VIDEO ǀ Bayern Munchen, un nou rezultat ireal în Bundesliga. Campioana Germaniei, succes cu 7-0

Bundesliga Publicat pe 21 aug 2022

Bayern Munchen s-a impus duminică, în deplasare, cu Bochum, scor 7-0, în ultimul meci din etapa a treia a Bundesligii.

Bayern Munchen conducea cu 4-0 la pauză, prin golurile marcate de Leroy Sane (4), de Ligt (26), Coman (33) şi Sadio Mane (42). În partea secundă Mane a reuşit dubla în minutul 60, Cristian Gamboa a înscris în propria poartă (69), iar Gnabry a majorat scorul în minutul 76.

Bayern se afla pe primul loc în clasament cu 9 puncte din trei meciuri disputate.

Într-un alt meci din etapa a treia,  Eintracht Frankfurt – FC koln 1-1 (Kamada 71 / Thielmann 82).

Golurile marcate în Bochum - Bayern

Bayern, trei puncte peste Dortmund

Dortmund a pierdut suprinzător, sâmbătă, meciul din etapa a treia a Bundesligii, cu formaţia Werder Bremen, scor 2-3, după ce conducea cu 2-0 în minutul 89.

Borussia Dortmund a deschis scorul în ultimul minut al primei reprize din meciul de pe teren propriu cu Werder Bremen. A marcat Julian Brandt şi gazdele intrau cu avantaj la cabine. În repriza secundă Raphael Guerreiro a înscris pentru 2-0 în minutul 77. În minutul 89 Lee Buchanan a redus din diferenţă pentru Werder, iar în minutul 90+3 Niklas Schmidt a egalat cu o lovitură de cap.

În al cincilea minut de prelungiri, Oliver Burke a înscris golul victoriei oaspeţilor, care s-au impus cu 3-2.