Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid
Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene

VIDEO | Bayern pierde poziţia de lider în Bundesliga, în urma eşecului de azi! Au fost dictate două penalty-uri împotriva ei şi etapa următoare are derby-ul cu Borussia Dortmund

Bundesliga Publicat pe 19 mar 2023

Bayer Leverkusen a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, pe Bayern Munchen, într-un meci în care bavarezii au condus cu 1-0, iar gazdele au marcat din două penalti-uri. Confruntarea a fost LIVE pe Prima Sport 4 şi www.primaplay.ro.

Bayern a deschis scorul la Leverkusen, prin Kimmich, în minutul 22, iar gazdele au schimbat faţa meciului în repriza secundă, prin doi jucători. Adli a fost faultat în careu în minutul 54, arbitrul i-a acordat galben pentru simulare, dar la verificarea VAR, cavalerul fluierului a decis să anuleze cartonaşul galben şi a dictat penalti. A transformat Exequiel Palacios, în minutul 55.

În minutul 71 faza s-a repetat. Adli a fost faultat, a primit galben, dar la consultarea VAR s-a decis că este penalti pentru gazde. A executat Palacios şi Bayer a trecut în avantaj.

S-a încheiat cu o victorie muncită pentru Bayer Leverkusen, care este pe locul 9, cu 37 de puncte. Bayern rămâne pe locul secund, cu 52 de puncte, la un punct de liderul Borussia Dortmund.

VIDEO cu golurile

Borussia Dortmund a demolat-o cu 6-1 pe Koln

Borussia Dortmund a făcut spectacol cu Koln, scor 6-1, într-un meci din runda 25 din Bundesliga. Partida a putut fi urmărită în direct pe Prima Sport 5, online prin intermediul platformei PrimaPlay.ro şi în format live video pe PrimaSport.ro.

”Galben Negrii” au avut o primă parte excelentă şi au reuşit să puncteze de 4 ori pe tabelă, Guerreiro a deschis scorul şi a fost urmat de Haller, Reus şi Malen. Tot în prima parte a înscris şi Koln, prin Selke.

În a doua parte Haller şi Reus au reuşit dubla, neamţul închizând tabela în minutul 70.