Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

VIDEO | Bayern, salvată de un penalty dictat cu ajutorul VAR în meciul cu Augsburg. Lewandowski, din penalty, i-a adus pe bavarezi şi mai aproape de titlu

Bundesliga Publicat pe 9 apr 2022

Bayern Munchen a aşteptat 82 de minute pentru golul salvator al victoriei cu Augsburg! În direct la Look Sport+, golgheterul Robert Lewandowski a adus cele trei puncte pe final, dintr-un penalty controversat dictat cu ajutorul VAR.

Timp de 79 de minute, Bayern a dominat toate capitolele contra echipei lui Markus Weinzierl, dar Augsburg a făcut un joc defensiv foarte bun şi nu le-a permis bavarezilor să deschidă scorul. Când meciul se termina spre un 0-0 important în tentativa oaspeţilor de a se salva de la retrogradare, Alphonso Davies a centrat pentru Lewandowski, polonezul a reluat cu capul, iar mingea s-a oprit în braţul pătrarului Oxford. Penalty pentru Bayern, dar nu înainte ca arbitrul Patrick Ittrich să fie chemat la margine pentru a revedea faza.

După aproape trei minute de incertitudine şi proteste ale oaspeţilor, în frunte cu antrenorul Weinzierl, Lewandowski s-a prezentat la punctul cu var, l-a învins fără emoţii pe conaţionalul Gikiewicz şi, cu al 32-lea gol stagional, a securizat victoria pentru Bayern.

Bavarezii ajung astfel la 69 de puncte din primele 29 de etape şi au un avans de nouă puncte faţă de Borussia Dortmund cu cinci etape înainte de final. Augsburg e pe 14, cu 32 de puncte, iar distanţa până la Arminia Bielefeld, ocupanta locului de baraj, e de şase puncte.