”O reuşită importantă”. Elias Charalambous, elogiat în presa natală ”O reuşită importantă”. Elias Charalambous, elogiat în presa natală
Vitalie Damaşcan revine în Superliga. ”Era o clauză între noi” Vitalie Damaşcan revine în Superliga. ”Era o clauză între noi”
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Revenire de senzaţie la Universitatea Craiova. Ar putea intra cu Rapid Revenire de senzaţie la Universitatea Craiova. Ar putea intra cu Rapid
VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare
Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu” Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu”

VIDEO | BAYERN, SALVATĂ DE UN PUŞTI DE 18 ANI! BAVAREZII AU CÂŞTIGAT CU ŞANSĂ MECIUL CU WOLFSBURG

Video Publicat pe 21 dec 2019

Bayern Munchen a câştigat greu partida de pe teren propriu cu Wolfsburg, 2-0. În direct pe Look Sport, bavarezii s-au chinuit timp de 85 de minute să spargă lacătul defensivei oaspeţilor. Au reuşit abia cu 5 minute înainte de final, atunci când eroul din meciul trecut de la Freiburg, olandezul Joshua Zirkzee, a marcat şi şi-a salvat pentru a doua oară consecutiv echipa. Pe final de meci, în penultimul minut, Gnabry a profitat de spaţiile din jumătatea lui Wolfsburg şi a stabilit scorul final, 2-0.

După acest meci, Bayern face 33 de puncte şi urcă pe locul al treilea, în timp ce Wolfsburg rămâne cu 24 de puncte pe poziţia a noua.