Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!” Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!”
Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot
Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga
Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea
Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente
Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni” Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni”

VIDEO | Bayern se impune cu Freiburg, dar Bundesliga are un lider surprinzător

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 8 oct 2023

Bayer Leverkusen a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Koln şi a devenit lider în Bundesliga. În aceeaşi etapă a şaptea, Bayern a învins pe Freiburg, scor 3-0.

Meciul de pe BayArena a fost dominat fără probleme de echipa condusă de Xabi Alonso, care şi-a securizat victoria prin trei goluri înscrise de Jonas Hofmann (min. 22), Jeremie Frimpong (min. 32) şi Victor Boniface (min. 67). Leverkusen este lider în Bundesliga, cu 19 puncte, cu un punct mai mult decât ocupanta locului secund, VfB Stuttgart.

Pe Allianz Arena, Bayern a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile reuşite de Kingsley Coman (min. 12) şi Leroy Sane (min. 25). Bavarezii nu au mai forţat în repriza secundă, au mai înscris un singur gol, prin Coman (min. 85), şi sunt pe locul 3 în clasament, cu 17 puncte.