Dayro Moreno "rupe norii" şi la 38 de ani! Fostul atacant de la FCSB, aproape să doboare un record spectaculos Dayro Moreno "rupe norii" şi la 38 de ani! Fostul atacant de la FCSB, aproape să doboare un record spectaculos
LIVE VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start LIVE VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Brigadă din Polonia la meciul dintre Real Madrid şi Bayern Brigadă din Polonia la meciul dintre Real Madrid şi Bayern
"E de la ţară, nu ştiu de unde vine băiatul ăsta. Giuleştiul e templul fotbalului românesc". Continuă scandalul dintre Paul Iacob şi galeria Rapidului | VIDEO EXCLUSIV "E de la ţară, nu ştiu de unde vine băiatul ăsta. Giuleştiul e templul fotbalului românesc". Continuă scandalul dintre Paul Iacob şi galeria Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
Comunicatul de ultimă oră emis de "U" Cluj Comunicatul de ultimă oră emis de "U" Cluj
A fost numit "tricolorul" lunii aprilie. Surpriză mare pe podium A fost numit "tricolorul" lunii aprilie. Surpriză mare pe podium

VIDEO | Benzema şi Asensio, magicienii Realului în meciul câştigat cu Valencia. Madrilenii revin la 2 puncte de Barcelona în cursa pentru titlu

Fotbal Internațional Publicat pe 19 iun 2020

Real Madrid s-a impus în această seară, pe teren propriu, 3-0 cu Valencia, într-un meci din etapa a 29-a din La Liga.

Valencia a început ceva mai bine, iar Rodrigo a reuşit după 21 de minute  de joc să-l învingă pe Courtois din apropiere, dar golul a fost anulat de VAR. Real şi-a revenit după pauză, când a profitat şi de o cădere în jocul oaspeţilor. Veteranul Benzema a lovit primul, în minutul 61, după o pasă de la Hazard, iar nou intratul Asensio, revenit după o mai veche accidentare, a marcat la prima atingere a mingii, în minutul 74, şi a dus scorul la 2-0. Nu a fost ultimul gol al meciului, pentru că acelaşi Benzema a ieşit la rampă cu o execuţie minunată, în minutul 86, şi a stabilit rezultatul final, 3-0. Căzută total, Valencia a mai suferit o lovitură. Abia intrat pe teren, sud coreeanul Kangin Lee a văzut cartonalul roşu cu un minut înainte de final.

După acest succes, Real acumulează 62 de puncte şi se apropie la două lungimi de liderul Barcelona. De partea cealaltă, Valencia rămâne cu 43 de puncte pe poziţia a opta, dar nu iese din lupta pentru un loc care să-i permită la final să evolueze într-o cupă europeană.