EXCLUSIV | Schimbarea lui Oaidă încă din minutul 25, explicată tactic de Becali: "De-asta a ieşit!" EXCLUSIV | Schimbarea lui Oaidă încă din minutul 25, explicată tactic de Becali: "De-asta a ieşit!"
LIVE TEXT | CM, ziua 17: Portugalia - Elveţia, duel echilibrat pentru ultimul bilet al ”sferturilor” Cupei Mondiale. Spania nu va avea o misiune uşoară în faţa Marocului LIVE TEXT | CM, ziua 17: Portugalia - Elveţia, duel echilibrat pentru ultimul bilet al ”sferturilor” Cupei Mondiale. Spania nu va avea o misiune uşoară în faţa Marocului
VIDEO ǀ Cupa României: faza grupelor se încheie. Programul meciurilor transmise de Prima Sport şi PrimaPlay.ro
FOTO | Gestul făcut pentru Pele de jucătorii naţionalei Braziliei, după calificarea în ”sferturile” Cupei Mondiale FOTO | Gestul făcut pentru Pele de jucătorii naţionalei Braziliei, după calificarea în ”sferturile” Cupei Mondiale
CM 2022 | Totul despre turneul final din Qatar! Program complet, rezultate, tabloul sferturilor CM 2022 | Totul despre turneul final din Qatar! Program complet, rezultate, tabloul sferturilor
Jucătorii lui CS Mioveni îşi strigă disperarea: "Am luat un singur salariu în acest sezon. Era căldură, acum vine Crăciunul" Jucătorii lui CS Mioveni îşi strigă disperarea: "Am luat un singur salariu în acest sezon. Era căldură, acum vine Crăciunul"

VIDEO | Bergodi a răbufnit la adresa arbitrajului, după eşecul cu CFR. ”A fost cartonaş roşu la cotul lui Malele! Nu înţeleg cum e VAR în România!”

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 17 oct 2022

Cristiano Bergodi, antrenorul echipei Sepsi Sf. Gheorghe, este supărat după meciul de luni seara, pierdut în faţa echipei CFR Cluj. Bergodi acuză faptul că arbitrul Istvan Kovacs nu i-a dat cartonaşul roşu lui Malele, jucătorul lui CFR Cluj, pentru un fault dur la Andres Dumitrescu.

”Toată lumea a văzut ce a fost. Sunt dezamăgit în general, nu pentru că echipa mea a pierdut. Eu nu vreau să spun că e viciere de rezultat, dar nu ştiu cum e VAR în România. A fost cartonaş roşu la cotul lui Malele. Nu e de galben, e roşu. Şi asta nu înţeleg. Păcat că am rămas fără puncte. Noi avem ca obiectiv play-off-ul. Nu vreau să fiu arogant, dar noi trebuie să ajungem acolo. Sunt unul-două locuri şi noi luptăm să fim acolo”, a declarat Cristiano Bergodi la finele partidei.

Echipa CFR Cluj a învins luni seara, pe teren propriu, formaţia Sepsi Sf. Gheorghe, scor 2-1, în ultimul meci al etapei a 14-a din Superligă.