Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”
Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar
Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat

VIDEO | Bietigheim - CSM Bucureşti 25-27. Cristina Neagu a marcat golul 1000 în Liga Campionilor!

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 22 ian 2023

Vicecampioana en-titre la handbal feminin, CSM Bucureşti a învins în deplasare, formaţia SG Bietigheim, scor 27-25 (15-12), în etapa a XII-a din grupa A a Ligii Campionilor.

Cristina Neagu a ajuns la 1.000 goluri marcate în competiţie. CSM este lider în grupă şi calificată în sferturile de finală.

Principalele marcatoare pentru CSM au fost Aune 6 goluri, Neagu 5, Zaadi 4, iar de la gazde s-a remarcat Naidzinavicius 5.

În minutul 17, Arntzen a fost eliminată direct cu cartonaş roşu, după o intervenţie gravă, dar involuntară, în apărare, la o adversară.

În urma rezultatului, CSM Bucureşti are 21 puncte, cu un bilanţ de zece victorii, o remiză şi o înfrângere, fiind calificată în sferturi.

În etapa a XII-a s-au mai jucat partidele dintre Odense - Vipers 24-34, Brest - FTC Budapesta 24-21 şi Krim Ljubljana - DHK Banik Most 42-31.

Două meciuri mai are de jucat CSM în grupa A, acasă, cu Brest (5 februarie), şi în deplasare, cu Krim Ljubljana (12 februarie).

În primele dispute ale grupei, CSM Bucureşti a obţinut rezultatele: 30-28 cu Krim Ljubljana, 33-26 cu Brest Bretagne Handball, 28-28 cu SG BBM Bietigheim, 31-27şi 40-31 cu Odense Handold, 40-25 şi 35-26 cu DHK Banik Most, 29-35 şi 27-24 cu Vipers, 30-24 şi 33-29 cu FTC Budapesta.

Liderul CSM Bucureşti, Cristina Neagu, a început stagiunea în Liga Campionilor, de pe locul 3 al clasamentului golgeterilor all-time, cu 910 reuşite, după Anita Gorbicz (1016 goluri) şi Jovanka Radicevic (978). După 12 etape, Neagu a adunat 1.000 goluri marcate.