VIDEO | Panică la Mircurea Ciuc! Un fan dinamovist a căzut din tribună. A fost nevoie de intervenţia ambulanţei VIDEO | Panică la Mircurea Ciuc! Un fan dinamovist a căzut din tribună. A fost nevoie de intervenţia ambulanţei
VIDEO | Cel mai frumos gol anulat al sezonului! Ciucanul Jebari, execuţie fabuloasă de la distanţă în poarta lui Dinamo VIDEO | Cel mai frumos gol anulat al sezonului! Ciucanul Jebari, execuţie fabuloasă de la distanţă în poarta lui Dinamo
VIDEO | Csikszereda - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ciucanii au dominat clar prima repriză. Au avut şi gol anulat VIDEO | Csikszereda - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ciucanii au dominat clar prima repriză. Au avut şi gol anulat
Unai Emery şi-a prelungit contractul cu Aston Villa Unai Emery şi-a prelungit contractul cu Aston Villa
CFR Cluj pierde un jucător de aproape un milion de euro: ”Suntem încrezători” CFR Cluj pierde un jucător de aproape un milion de euro: ”Suntem încrezători”
Ianis Hagi a greşit când a ales să joace la Alaves. ”Decizie neinspirată” | EXCLUSIV Ianis Hagi a greşit când a ales să joace la Alaves. ”Decizie neinspirată” | EXCLUSIV

VIDEO | Bîrligea, din nou decisiv cu marea rivală. ”Nu prea sunt fericit de jocul de azi”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 2 nov 2023

Universitatea Cluj a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CFR Cluj, în grupa B a Cupei României.

Pentru Universitatea Cluj  a marcat Kresic (41-autogol), iar pentru CFR a punctat Bîrligea (66).

Daniel Bîrligea a marcat din nou contra marii rivale, dar nu savurează pe deplin, deoarece echipa sa nu a reuşit să se impună.

”A fost un meci greu, un derby la care te gândeşti cu două săptămâni înainte. Ne-am pregătit mult, a fost şi multă presiune. Am vrut să câştigăm, dar nu am început bine.

Nu sunt fericit de joc, dar am luat un punct, mai bine decât nimic. Eram proaspăt şi am dat tot ceea ce am putut. Din păcate, doar un egal, asta e. Atmosfera a fost frumoasă”,