Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup
Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu jucătorul de la FCSB şi s-a decis! „Să vedem dacă ne putem baza pe el” Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu jucătorul de la FCSB şi s-a decis! „Să vedem dacă ne putem baza pe el”
Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A
OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti
Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice
Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri

VIDEO | Bogdan Andone, iureş la adresa arbitrajului. ”Fac ce vor dânşii”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 15 mar 2024

”U” Cluj a învins pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Botoşani, în primul meci al play-out-ului Superligii.

Clujenii au deschis scorul din penalty, prin Dan Nistor, în minutul 15. Intrat în minutul 63, Ante Roguljic a rezolvat meciul cu două goluri. Mai întâi a înscris pentru 2-0 în minutul 77, iar la ultima fază a meciului, în minutul 90+7, a stabilit rezultatul final, 3-0 pentru.

La flash-interviuri, antrenorul oaspeţilor, Bogdan Andone, a avut un discurs dur cu privire la modul de arbitraj.

”A fost un joc echilibrat, în care puteam să scoatem un rezultat pozitiv. După golul de 2-0, s-a rupt tot jocul.

Domnii arbitri fac ce vor dânşii. I-a spus tuşierul centralului că mingea a ieşit din alb, iar centralul a dat aut pentru Universitatea.

Ei dau doar ce vor ei, fac ce vor. E meci de meci la fel. Suntem pe ultimul loc, dar asta nu înseamnă că trebuie să ciupeşti, să ciupeşti”,
a răbufnit antrenorul formaţiei moldave.