Singura echipă din Superliga care a transmis celor de la FCSB felicitări pentru cucerirea titlului Singura echipă din Superliga care a transmis celor de la FCSB felicitări pentru cucerirea titlului
Raul Badiu, victorie în prima etapă a Campionatului Naţional de Raliuri
Inter Milano a sărbătorit titlul cu o victorie în faţa echipei Torino Inter Milano a sărbătorit titlul cu o victorie în faţa echipei Torino
VIDEO | România a încheiat en fanfare Europenele de canotaj. Aur şi la 8+1 feminin VIDEO | România a încheiat en fanfare Europenele de canotaj. Aur şi la 8+1 feminin
VIDEO | Andrei Cornea şi Marian Enache au cucerit aurul european la canotaj, în proba de dublu vâsle VIDEO | Andrei Cornea şi Marian Enache au cucerit aurul european la canotaj, în proba de dublu vâsle
VIDEO | Oţelul - Hermannstadt 1-0. Gălăţenii s-au impus, după ce au jucat în inferioritate numerică aproape o repriză VIDEO | Oţelul - Hermannstadt 1-0. Gălăţenii s-au impus, după ce au jucat în inferioritate numerică aproape o repriză

VIDEO | BOLONI A PRINS EUROPA LEAGUE CU ANTWERP. RĂSTURNARE DE SCOR SPECTACULOASĂ LA ULTIMUL MECI AL SEZONULUI

Video Publicat pe 27 mai 2019

Boloni a prins Europa League în Belgia. Echipa sa, Royal Antwerp, a avut o revenire spectaculoasă în finala cu Charleroi. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 1, prin Osimhen. Dessoleil a făcut 2-0 după o execuţie fabuloasă din lovitură liberă. Mbokani a redus din diferenţă pentru gazde. Problemele lui Charleroi nu s-au oprit aici. Zajkov a faultat în careu şi a fost eliminat. Rafaelov a transformat penalty-ul şi scorul a devenit egal. În repriza a doua, Mbokani a dat golul victoriei pentru Antwerp. După rezultatul de duminică, echipa lui Loţi Boloni va evolua în turul 2 preliminar al Europa League.