Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza
O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare
Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia
Gabi Tamaş revine pe teren Gabi Tamaş revine pe teren
NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova
Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă" Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă"

VIDEO ǀ Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund 4-2! Gazdele rămân în afara locurilor de cupe europene

Borussia Dortmund Publicat pe 12 nov 2022

Echipa germană Borussia Monchengladbach a învins vineri, pe teren propriu, formaţia Borussia Dortmund, scor 4-2, în primul meci al etapei a 15-a din Bundesliga, transmis în direct de către Prima Sport 4.

Jonas Hofmann a deschis scorul în minutul 4, dar Dortmund a egalat în minutul 19, prin Julian Brandt. Gazdele au revenit la conducere în numai patru minute. Mai întâi a marcat Ramy Bensebaini, în minutul 26, apoi Marcus Thuram, în minutul 30, şi scorul a devenit 3-1 pentru Mönchengladbach. Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 40, prin Nico Schlotterbeck, însă Kouadio Kone a deschis repriza secundă cu un gol în minutul 46, stabilind şi scorul final.

Borussia Dortmund rămâne pe locul 6, cu 25 de puncte, în timp ce Borussia Monchengladbach a urcat pe poziţia a şaptea, cu 22 de puncte. Locul 6, ultimul de cupe europene în Bundesliga, asigură prezenţa în preliminariile Conference League.