FOTE Friuli Veneţia Giulia 2023: locul 4 pentru România la snowboard
Kolo Toure, demis de la Wigan după ce echipa nu a câştigat niciun meci cu el pe bancă. Ivorianul era în funcţie din 29 noiembrie
FCSB a numit un nou coordonator al centrului de copii şi juniori. Alegerea lui Gigi Becali

Ronaldo şi Al Nassr, eliminaţi în semifinalele Cupei Arabiei Saudite. Cifrele lui CR7 în meciul cu Al Ittihad Ronaldo şi Al Nassr, eliminaţi în semifinalele Cupei Arabiei Saudite. Cifrele lui CR7 în meciul cu Al Ittihad
PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei. Echipa lui Răzvan Lucescu a eliminat Panathinaikos în sferturi
Ucraina ameninţă că va boicota JO de la Paris dacă Rusia va fi invitată

VIDEO ǀ Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund 4-2! Gazdele rămân în afara locurilor de cupe europene

Borussia Dortmund Publicat pe 12 nov 2022

Echipa germană Borussia Monchengladbach a învins vineri, pe teren propriu, formaţia Borussia Dortmund, scor 4-2, în primul meci al etapei a 15-a din Bundesliga, transmis în direct de către Prima Sport 4.

Jonas Hofmann a deschis scorul în minutul 4, dar Dortmund a egalat în minutul 19, prin Julian Brandt. Gazdele au revenit la conducere în numai patru minute. Mai întâi a marcat Ramy Bensebaini, în minutul 26, apoi Marcus Thuram, în minutul 30, şi scorul a devenit 3-1 pentru Mönchengladbach. Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 40, prin Nico Schlotterbeck, însă Kouadio Kone a deschis repriza secundă cu un gol în minutul 46, stabilind şi scorul final.

Borussia Dortmund rămâne pe locul 6, cu 25 de puncte, în timp ce Borussia Monchengladbach a urcat pe poziţia a şaptea, cu 22 de puncte. Locul 6, ultimul de cupe europene în Bundesliga, asigură prezenţa în preliminariile Conference League.