Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. A început partida! VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. A început partida!
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!
El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul

VIDEO | Botoşani - Farul, 0-0. Trupa lui Hagi se califică în play-off după un final de meci tensionat

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 8 mar 2024

Astăzi, de la 20:00, Botoşani întâlneşte Farul. Partida va fi în direct la Prima Sport 4 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile şi fazele importante pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro

Botoşani - Farul, 0-0, în direct pe Prima Sport 4

• FC Botoşani: Ducan, Benzar, Miron, Celea, Ţigănaşu – G. David, Dican, I. Filip – E. Florescu, Enzo Lopez, Kaprof.
  • Rezerve: Kukic, Şeroni, Petro, Gligor, G. Dragomir, Mouaddib, Caputa, Ofosu, L. Fulop, Margiotta.
  •
  • Farul: Buzbuchi – Dussaut, M. Popescu, Boli, Kiki – Vână, Nedelcu, R. Deaconu – Grigoryan, Munteanu, Rivaldinho
  • Rezerve: Muşat, Cr. Ganea, I. Cojocaru, Casap, Andronache, Dănuleasă, Grosu, Gustavo Marins, Queiros, Grameni, Budescu, Răfăilă

Minutul 90. Final de meci!

Minutul 82. Ocazie incredibilă pentru Botoşani! Enzo Lopez iroseşte o nouă ocazie pentru Botoşani! Atacantul nu îl învinge nici de această dată pe portarul Farului!

Minutul 76. Farul rămâne în 10, după ce Narek Grigoryan vede al doilea cartonaş galben!

Minutul 71. Botoşani iroseşte o nouă şansă! Ioan Filip trimite cu latul din afara careului, însă şutul trece peste poartă!

Minutul 47. Farul reuşeşte să trimită mingea în poartă, prin Rivaldinho, însă golul este anulat în urma verificării VAR, pe motiv că mingea centrată de Boli a părăsit suprafaţa terenului!

Minutul 45+1. Prima repriză s-a încheiat!

Minutul 19. Ocazie imensă pentru Farul! Louis Munteanu nu reuşeşte să îl învingă pe Răzvan Ducan din poziţie de 1 la 1!

Minutul 17. O nouă ocazie pentru moldoveni! Apărarea Farului bâlbâie mingea în careu, însă Lopez nu reuşeşte să o trimită în poartă!

Minutul 12. Ocazie mare pentru Botoşani! Enzo Lopez trimite periculos cu capul, însă mingea trece pe lângă poartă!

Minutul 1. A început partida!

_______________________________________________________________________

Botoşani se află pe ultima poziţie în Superligă, cu 20 de puncte. De cealaltă parte, Farul luptă astăzi pentru accederea în play-off. Constănţenii au 42 de puncte după 29 de etape.

Concomitent cu partida de la Botoşani se vor mai juca alte patru meciuri:

• Dinamo - UTA, în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.
  • CFR Cluj - Hermannstadt, în direct la Prima Sport 2 şi online pe PrimaPlay.ro.
  • Voluntari - U Cluj, în direct la Prima Sport 3 şi online pe PrimaPlay.ro.
  • Petrolul - Sepsi, în direct la Prima Sport 5 şi online pe PrimaPlay.ro.

În tur, partida dintre Farul şi Botoşani s-a încehiat cu scorul de 1-1. Artean a deschis scorul, în minutul 61, iar Dican a egalat, în minutul 89.