Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid
Victor Piţurcă i-a distrus pe cei de la CSA Steaua: ”Bine că a rămas în Liga 2!”

Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi” Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi”
VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Grozav deschide scorul din penalty VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Grozav deschide scorul din penalty
”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid ”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid
Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă

VIDEO | BOTOŞANIUL CÂŞTIGĂ LA VOLUNTARI ŞI URCĂ PE LOC DE PLAY-OFF

Video Publicat pe 3 nov 2019

FC Botoşani a reuşit să se impună în deplasare, cu FC Voluntari, 2-1, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii 1. În direct pe Look Plus, gazdele au lovit primele, încă din minutul 10, prin Gheorghe. Moldovenii au revenit însă după pauză când Miron, în minutul 66, şi Chindriş, 20 de minute mai târziu, au răsturnat situaţia şi au adus victoria Botoşaniului.

După acest succes, echipa lui Marius Croitoru urcă pe locul 5 cu 22 de puncte, în timp ce FC Voluntari rămâne ultima cu numai 7 puncte.