Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

VIDEO | Bournemouth - Arsenal 0-3. ”Tunarii” continuă începutul perfect de campionat

Premier League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 20 aug 2022

Arsenal a învins sâmbătă seara, în deplasare, formaţia Bournemouth, scor 3-0, într-un meci din etapa a treia a Premier League. Londonezii sunt lideri în clasament, cu 9 puncte.

Golurile partidei au fost înscrise de Martin Odegaard, care a reuşit o dublă în minutele 5 şi 11, şi de William Saliba, în minutul 54.

Bournemouth - Arsenal 0-3 (Odegaard M. 5', 11', Saliba W. 54')

• Bournemouth: Travers - Mepham, Senesi, Kelly - Smith, Lerma, Billing, Zemura - Pearson, Tavernier, Moore.
  • Rezerve: Neto - Anthony, Christie, Cook, S.Dembele, Hill, Lowe, Marcondes, Stacey.
  •
  • Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Zinchenko - Partey, Xhaka - Saka, Odegaard, Martinelli - Gabriel Jesus.
  • Rezerve: Turner - Elneny, Holding, Lokonga, Nkatieh, Smith Rowe, Tierney, Tomiyasu, Vieira.

Min. 90+3: Final de partidă!

Min. 79: Bournemouth are o ocazie mare prin Moore, a cărui lovitură de cap a fost scoasă senzaţional de Ramsdale.

Min. 74: Triplă schimbare la Arsenal, ies Odegaard, Martinelli şi White şi intră Smith Rowe, Nketiah, Tomiyasu.

Min. 65: Schimbare făcută de Parker, intră Christie şi iese Billing.

Min. 60: Galben văzut de Smith.

Min. 54: GOL  Arsenal, Granit Xhaka scoate mingea la Saliba, francezul are o execuţie superbă din afara careului şi face 3-0 pentru ”tunari”.

Min. 53: Cartonaş galben văzut de Jesus.

Min. 46: A început repriza a doua!

Min. 46: Schimbare la Bournemouth, ies Pearson şi Senesi şi intră Cook şi Anthony.

Min. 45: Final de primă repriză!

Min. 27: Zemura vede cartonaşul galben în urma unui fault dur.

Min. 11: GOL marcat de Arsenal, Ben White trimite foarte bine în careu, Jesus preia, dar Martin Odegaard este cel care şutează şi înscrie.

Min. 5: GOL marcat de Arsenal, Gabriel Jesus preia în faţa unui fundaş advers şi înaintează superb cu mingea la picior. Acesta i-a pasat conaţionalului său Martinelli, a cărui şut a fost respins de portarul advers, dar doar până la Odegaard, care deschide scorul.

Min. 1: A început partida!