VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri
Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem” Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem”

VIDEO | Bournemouth - Liverpool 1-0. Eşec surprinzător pentru ”cormorani”, după ce au demolat-o pe Manchester United etapa trecută

Premier League Publicat pe 11 mar 2023

Bournemouth a învins sâmbătă, pe teren propriu, formaţia FC Liverpool, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa a 27-a din Premier League.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Billing în minutul 28, iar ”cireşele” au reuşit o mare surpriză, având în vedere că în meciul din turul campionatului Liverpool s-a impus cu un zdrobitor 9-0.

Bournemouth a urcat pe locul 16 în urma acestui succes, în timp ce Liverpool poate pierde poziţia a cincea pe care se află în acest moment.

Bournemouth - Liverpool 1-0 (Billing 28')

• Bournemouth: Neto - Smith, Stephens, Senesi, Kelly - Ouattara, Lerma, Billing, Anthony - Rothwell - Solanke
  • Antrenor: Gary O'Neil
  • Liverpool: Allison - Arnold, Van Dijk, Konate, Robertson, Bajcetic, Fabinho, Elliot - Salah, Nunez, Gakpo
  • Antrenor: Jurgen Klopp

Min. 90+5: Final de partidă! Eşec surprinzător pentru ”cormorani”.

Min. 88: Schimbări în ambele echipe, la Liverpool iese Bajcetic şi intră Carvalho, iar pentru Bournemouth intră Vina şi Semenyo şi ies Solanke şi Anthony.

Min. 80: Dublă schimbare la Bournemouth, ies Smith şi Lerma şi intră Fredricks şi Cook.

Min. 75: Cartonaş galben văzut de Konate.

Min. 70: Schimbare la Bournemouth, iese Billing şi intră Christie.

Min. 69: Incredibil! Mohamed Salah execută lamentabil lovitura de pedeapsă.

Min. 68: Arbitrul acordă penalty după consultarea VAR!

Min. 67: Jota cere penalty pentru un henţ! Se consultă VAR.

Min. 65: Triplă schimbare pentru Liverpool: ies Alexander-Arnold, Nunez şi Fabinho, intră Milner, Henderson şi Firmino.

Min. 51: Anthony (Bournemouth) încasează şi el cartonaşul galben.

Min. 49: Ocazie pentru Liverpool! Neto respinge în lateral şutul expediat de Jota.

Min. 46: Billing (Bournemouth) primeşte primul cartonaş galben al meciului.

Min. 46: A început repriza a doua! Schimbare la Liverpool: iese Elliott, intră Jota.

Min. 45 + 2: La pauză Bournemouth - Liverpool este 1-0!

Min. 41: Ocazie pentru Liverpool! Van Dijk reia din nou cu capul puţin pe lângă poarta gazdelor. Căpitanul lui Liverpool a cerut penalty.

Min. 28: GOL Bournemouth! Ouattara centrează, iar Billing deschide scorul cu poarta goală pentru gazde.

Min. 13: Gakpo trimite mingea în poartă, însă atacantul lui Liverpool a înscris din ofsaid.

Min. 12: Ocazie pentru Liverpool! Neto a reuşit să respingă centrarea şutată a lui Robertson.

Min. 9: Ocazie pentru Bournemouth! Ouattara scapă singur cu Allison, pe care îl driblează, dar îşi închide unghiul şi trage în plasa laterală.

Min. 6: Ocazie mare pentru Liverpool! Lerma scoate de pe linia porţii lovitura de cap expediată de Van Dijk.

Min. 5: Salah trimite un şut din afara careului moale, iar Neto prinde balonul fără nicio emoţie.

Min. 1: A început meciul!

Partida Bournemouth - Liverpool se vede pe canalul Prima Sport 2 şi online pe PrimaPlay.ro. De asemenea, meciul se va putea urmări în format video-text pe Primasport.ro.

Liverpool pare că îşi întră uşor, uşor, în formă. ”Cormoranii” au câştigat în ultimul duel din campionat scot 7-0, cu Manchester United. Rezultatul a fost unul istoric pentru echipa lui Klopp.

În acest moment, Liverpool a reintrat în lupta pentru locurile de Champions League. ”Cormoranii” sunt pe locul 5 în Premier League, la doar 3 puncte de locul 4.

Bournemouth pare condamnată la retrogradare în acest sezon. Echipa este pe ultimul loc în Premier League, cu 21 de puncte.