Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League

VIDEO | Brighton - Manchester United 1-0. Golul a fost marcat în minutul 90+9, din penalty

Manchester United Publicat pe 5 mai 2023

Formaţia Manchester United a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Brighton, într-un meci contând pentru etapa a 28-a a campionatului Angliei.

Golul a fost marcat de Mac Allister, în minutul 90+9, din penalty. Partida ar fi trebuit să se dispute în martie, dar a fost amânată deoarece în perioada respectivă United a jucat în Cupa Angliei.

Duminică, în etapa a 35-a, Manchester United va întâlni echipa West Ham, în deplasare, în Premier League.

Echipa din Manchester ocupă locul patru în clasament, cu 63 de puncte, în timp ce Brighton este pe 6, cu 55 de puncte.

Brighton - Manchester United, joi, de la 22:00, în direct, pe Prima Sport 1

Partida dintre Brighton şi Manchester United din Premier League va avea loc miercuri, de la ora 22:00, şi va putea fi urmărită în direct pe PrimaSport 1. De asemenea, meciul dintre cele două echipe va putea fi urmărit online, pe platforma PrimaPlay.ro.

Mai mult decât atât, confruntarea din Premier League va putea fi văzută în format video-text pe site-ul Primasport.ro.

Înainte de meciul direct, Manchester United este pe locul 4, cu 63 de puncte, fiind la 2 puncte de Newcastle, care ocupă locul 3, dar care are cu un meci mai mult jucat.

În tabăra opusă, Brighton ocupă locul 8 şi încă are şanse să prindă cupele europene. Echipa lui De Zerbi are 52 de puncte, fiind la 4 puncte de locul 5.