VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium
Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A
VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă
VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă
Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League

VIDEO | Brighton - Tottenham 4-2! Victorie clară obţinută de trupa lui De Zerbi

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 28 dec 2023

Brighton s-a impus, scor 4-2, împotriva Tottenham, în penultimul meci al etapei cu numărul 19 din Premier League.

• Transmisiunile din Premier League vă sunt oferite de Superbet

Brighton a început meciul în forţă, iar după doar 23 de minute tabela arăta 2-0. Scorul a fost deschis de Hinshelwood, în minutul 11, iar Joao Pedro a dublat avantajul, din penalti.

După pauză tot Brighton a fost în prim plan. Estupinan a făcut 3-0 cu un şut superb, în minutul 63, iar Joao Pedro a reuşit dubla, tot din penalti, în minutul 76.

Tottenham s-a trezit abia pe final, atunci când Veliz (minutul 81) şi Davies (minutul 84) au redus din diferenţă. Cele două reuşite s-au dovedit a fi doar de consolare pentru Spurs, iar Brighton a luat toate cele trei puncte.

După 19 etape, Brighton se află pe locul 8 în Premier League, cu 30 de puncte, în vreme ce Tottenham ocupă poziţia a cincea, cu 36 de puncte.

În următoarea etapă, Tottenham primeşte vizita celor de la Bournemouth, în vreme ce Brighton are meci în deplasare cu West Ham.