VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Bruno Fernandes şi gestul remarcabil făcut în United - Istanbul BB 4-1. Cum a renunţat portughezul la şansa unui hat-trick în 27 de minute

Manchester United Publicat pe 24 nov 2020

Bruno Fernandes este fără îndoială omul momentului pentru Manchester United, iar portughezul pare să fie omul capabil să îi readucă pe diavoli în top.

Mijlocaşul cumpărat de diavoli la începutul anului are deja 19 goluri în doar 34 de partide şi şi-a continuat prestaţiile stelare şi în meciul cu Istanbul Başakşehir, din etapa a patra a grupelor Champions League.

Bruno Fernandes, liderul de care United avea nevoie

Fernandes a deschis scorul în minutul 7, iar 12 minute mai târziu a realizat dubla.

În minutul 35, fostul jucător al lui Sporting era pe punctul să completeze hat-trickul, după ce Rashford a obţinut o lovitură de la 11 metri. Bruno Fernandes a surprins însă: Deşi el este omul desemnat să execute penalty-urile la United, acesta a decis să-i ofere şi colegului său Marcus Rashford şansa să-şi treacă numele pe lista marcatorilor. Un gest apreciat de fanii trupei de pe Old Trafford care văd în Fernandes un adevărat lider, care e mai puţin interesat de reuşitele personale, preferând să pună interesul echipei pe primul plan.

United s-a impus cu 4-1 în partida cu trupa din Turcia şi e pe primul loc în Grupa H, cu 9 puncte.