Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

VIDEO | Buffon scrie din nou istorie în Serie A, după penalty-ul apărat în meciul Sassuolo - Juventus

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 13 mai 2021

Portarul italian Gianluigi Buffon (43 de ani) a stabilit un record în Serie A, după penalty-ul apărat în prima repriză a meciului Sassuolo – Juventus, în etapa cu numărul 36. Buffon a devenit cel mai vârstnic portar care reuşeşte această performanţă în campionat.

În minutul 16 al partidei de la Sassuolo, Buffon a parat şutul lui Berardi de la 11 metri.

A fost un moment important pentru Juventus, care apoi a înscris două goluri până la pauză, prin Rabiot (28’) şi Cristiano Ronaldo (45’). În cele din urmă, Juventus s-a impus cu 3-1 la Sassuolo.

Gianluigi Buffon a anunţat că va pleca în vară de la Juventus, echipă la care joacă din 2001, cu întrerupere de un sezon, când a plecat la PSG.

”Fie mă opresc din joc, fie dacă găsesc o situaţie care să îmi ofere stimulente să joc sau să am o experienţă de viaţă diferită, o iau în considerare. Cred că am dat totul pentru Juventus. Am primit totul şi mai mult de atât nu se poate face. Am ajuns la sfârşitul unui ciclu”, a declarat portarul pentru Gazetta dello Sport.