Ultima oră
Deşi a condus, Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin Deşi a condus, Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin
Alexandru Cîmpanu a marcat golul victoriei în Tongliang Long – Jinmen Tiger Alexandru Cîmpanu a marcat golul victoriei în Tongliang Long – Jinmen Tiger
”De ce nu prinde Raul Opruţ naţionala?”. Dezvăluiri în direct după ce dinamovistul a lipsit de la ultimele acţiuni ale României: ”Acolo a fost o problemă. Şi Lucescu s-a mirat”  | VIDEO EXCLUSIV ”De ce nu prinde Raul Opruţ naţionala?”. Dezvăluiri în direct după ce dinamovistul a lipsit de la ultimele acţiuni ale României: ”Acolo a fost o problemă. Şi Lucescu s-a mirat” | VIDEO EXCLUSIV
George Russell, pole controversat în Marele Premiu al Austriei George Russell, pole controversat în Marele Premiu al Austriei
Petrolul Ploieşti se desparte de un jucător în care şi-a pus mari speranţe Petrolul Ploieşti se desparte de un jucător în care şi-a pus mari speranţe
A dat goluri şi a luat campionatul cu Universitatea Craiova, dar n-a convins pentru a fi în echipa ideală a sezonului: ”Aşa bun a fost? Nu cumva am rămas noi cu o impresie greşită?” | VIDEO EXCLUSIV A dat goluri şi a luat campionatul cu Universitatea Craiova, dar n-a convins pentru a fi în echipa ideală a sezonului: ”Aşa bun a fost? Nu cumva am rămas noi cu o impresie greşită?” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Burcă nu a vrut să comenteze arbitrajul de la meciul cu Slobozia. ”E nevoie de mai multă coerenţă”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 6 dec 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20942423/1/burca.jpg

Unirea Slobozia şi Dinamo au încheiat la egalitate, scor 3-3, în ultimul meci al grupelor Cupei României. Partida a fost marcată de mai multe erori de arbitraj.

Ovidiu Burcă a vorbit despre eliminarea care a rupt echilibrul partidei, dar nu a vrut să se lege de modul în care ”cavalerul fluierului” a gestionat partida.

”Totul a mers bine până am luat cartonaşul roşu. Noi încercăm să construim, să pasăm. Ce superioritate teritorială să mai faci atunci?

Trebuie să discutăm serios. Astfel de meciuri, unele pe care le construieşti, nu ai voie să le pierzi, să faci astfel de greşeli. Pun totul pe seama lipsei de maturitate. Până la roşu am făcut un meci extrem de bun. Am marcat 4 goluri, unul anulat. Controlam spaţiile, posesia.

Eu nu comentez arbitrajul, nu o voi face niciodată. A fost tensiune. Noi încă vedem greşelile de arbitraj în Liga 2. Sunt şi ei oameni, pot să greşească. Când va veni VAR-ul la Liga 2 poate o să dispară.

E nevoie de mai multă coerenţă, de mai multă linişte. Este foarte important ca toată nebunia asta legată de acţionariat să se aşeze, să vină nişte oameni serioşi. Eu cred că incertitudinea e cea mai grea. Nu poţi tu controla foarte multe lucruri. Ştiu ce e de făcut, doar că e nevoie să vină nişte oameni care să ne ofere stabilitate”,
a declarat Burcă, la finele partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele