VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă” VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă”
VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid

VIDEO | Cadiz - Barcelona 0-1. Joao Felix a făcut diferenţa cu un gol spectaculos

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Barcelona a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea Cadiz, în etapa a 31-a din La Liga.

Joao Felix a înscris din foarfecă la Cadiz, în minutul 37, deschizând scorul pentru catalani. Gazdele au ratat în minutul 77, când ter Stegen a respins şutul lui Sammassekou. 1-0 pentru echipa lui Xavi a fost şi scorul final al întâlnirii. Catalanii au ajuns la al şaselea meci consecutiv în campionat fără gol primit.

FC Barcelona rămâne pe locul secund în La Liga, cu 70 de puncte, la opt puncte distanţă de liderul Real Madrid şi la cinci puncte de ocupanta locului al treilea, Girona. Cadiz se află pe locul 18, cu 25 de puncte.