Acuzaţii de blat în Superligă! Oţelul Galaţi, una din echipele vizate Acuzaţii de blat în Superligă! Oţelul Galaţi, una din echipele vizate
Adrian Cojocaru, delegat la un meci din play-off Adrian Cojocaru, delegat la un meci din play-off
"U" Cluj îşi bate joc de un tânăr de 18 ani! Situaţie uluitoare la formaţia ardeleană "U" Cluj îşi bate joc de un tânăr de 18 ani! Situaţie uluitoare la formaţia ardeleană
Louis Munteanu, avertizat să nu meargă la FCSB. „El nu este pe placul viziunii lui Gigi Becali, v-o spun 100%” Louis Munteanu, avertizat să nu meargă la FCSB. „El nu este pe placul viziunii lui Gigi Becali, v-o spun 100%”
Jucătorul va fi indisponibil pentru meciul PSG - Dortmund şi ar putea rata EURO Jucătorul va fi indisponibil pentru meciul PSG - Dortmund şi ar putea rata EURO
E OUT! Universitatea Craiova pierde un om de bază în acest final de sezon. „Are o leziune musculară” E OUT! Universitatea Craiova pierde un om de bază în acest final de sezon. „Are o leziune musculară”

VIDEO | CALIFICARE DRAMATICĂ. PORTO A ELIMINAT-O PE AS ROMA DUPĂ PRELUNGIRI

Champions League Publicat pe 7 mar 2019

Lista echipelor care au întors rezultatul din tur este completată de FC Porto. Formaţia portugheză a câştigat cu 3-1 a doua manşă cu AS Roma şi este în sferturile Ligii. Italienii porneau cu prima şansă, după 2-1 pe Stadio Olimpico. Porto i-a readus, însă, cu picioarele pe pământ în minutul 26, când Soares a făcut 1-0. În minutul 35, echipa lui Di Francesco a primit penalty după un fault. Veteranul De Rossi a transformat şi Roma era din nou calificată în faza următoare. După revenirea de la cabine, Porto a revenit în avantaj după golul lui Marega. Această reuşită a trimis partida în prelungiri. Acolo, Roma a trăit un adevărat coşmar. După un fault surprins la proba video, gazdele au primit o lovitură de pedeapsă. Alex Teleş a înscris şi a ridicat un întreg stadion în picioare. După 4-3 la general cu AS Roma, Porto visează la un parcurs cât mai lung în Champions League.