Marian Iancu şi-a anunţat revenirea în fotbal! Marian Iancu şi-a anunţat revenirea în fotbal!
Francis Ngannou a transmis un mesaj tulburător după moartea fiului său Francis Ngannou a transmis un mesaj tulburător după moartea fiului său
Florinel Coman are o ofertă de nerefuzat | EXCLUSIV Florinel Coman are o ofertă de nerefuzat | EXCLUSIV
Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă
Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă

VIDEO | CALIFICARE FĂRĂ EMOŢII. CHELSEA I-A DAT O MANITA LUI DINAMO KIEV

Europa League Publicat pe 14 mar 2019

Chelsea nu a avut probleme nici în a doua manşă cu Dinamo Kiev. Londonezii le-au dat o adevărată lecţie de fotbal ucrainienilor. Doar patru minute le-au trebuit englezilor ca să marcheze, prin Olivier Giroud. În minutul 32, acelaşi jucător a majorat avantajul pentru Chelsea. Scorul pauzei avea să fie 3-0, în urma reuşitei lui Marcos Alonso. După revenirea de la cabine, Giroud a realizat hat-trick-ul. Jucătorul francez a ajuns, astfel, la nouă goluri în actuala ediţie din Europa League. Tot Giroud a marcat şi împotriva României la Euro 2016. S-a terminat 5-0 pentru Chelsea, ultimul gol venind de la Callum Hudson. Chelsea se pregăteşte acum de sferturile Europa League. În urmă cu 6 ani, gruparea de pe Stamford Bridge a câştigat în premieră această competiţie. Cu un an înainte de a lua Europa League, Chelsea a cucerit şi Uefa Champions League. În prima manşă cu Dinamo Kiev, Chelsea s-a impus cu 3-0.