Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda
Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului
OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman
Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru” Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru”
Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?” Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?”
Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off

VIDEO ǀ Campioana Italiei e în derivă. Fiorentina s-a impus pe terenul lui Napoli

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 9 oct 2023

Fiorentina a învins în deplasare, echipa campioană a Italiei, Napoli, scor 3-1, în etapa a opta din Serie A.

La Napoli, oaspeţii au deschis scorul repede, în minutul 7, prin Brekalo, iar gazdele au avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 22, la Osimhen. Nigerianul a înscris însă în minutul 45+5, când a egalat dintr-un penalti, şi la pauză s-a intrat cu 1-1. În minutul 63 Bonaventura a adus-o în avantaj pe Fiorentina, care şi-a securizat victoria în minutul 90+3, prin reuşita lui Nico Gonzalez. Fiorentina este pe locul 4 în Serie A, cu 17 puncte, urmată, pe locul 5, de Napoli, cu 14 puncte.

Într-un alt meci, AS Roma a dispus cu 4-1 de Cagliari, în deplasare. Aouar (min. 19), Lukaku (min. 20, 59) şi Belotti (min. 51) au semnat golurile romanilor, în timp ce Nandez a marcat golul de onoare al gazdelor, din penalti, în minutul 87.

În clasament, AS Roma este pe locul 10, cu 11 puncte. Cagliari are două puncte şi se află pe ultimul loc din Serie A.