Două accidente grave în ziua decisivă a Raliului Harghitei. Ambele echipaje au scăpat fără probleme medicale grave Două accidente grave în ziua decisivă a Raliului Harghitei. Ambele echipaje au scăpat fără probleme medicale grave
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, campioane europene la dublu vâsle feminin, categorie uşoară VIDEO | Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, campioane europene la dublu vâsle feminin, categorie uşoară
Medalie de argint pentru România la Europenele de la Szeged Medalie de argint pentru România la Europenele de la Szeged
Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia
Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup

VIDEO ǀ Cârţu şi-a luat revanşa! Gestul care spune totul despre tensiunea care a apăsat legenda Universităţii Craiova

CS Universitatea Craiova Publicat pe 4 oct 2021

Victoria Universităţii Craiova cu FC U Craiova i-a adus o satisfacţie uriaşă lui Sorin Cârţu, o ţintă preferată a suporterilor înfocaţi ai nou-promovatei. Fanii i-au vopsit gardul casei cu câteva zile înaintea partidei, motiv pentru care descătuşarea a fost şi mai mare pentru conducătorul Universităţii Craiova.

Pe imaginile surprinse la finalul partidei, Cârţu este extrem de fericit de victoria echipei sale, dar nu a uitat de rivali, de ce i s-a întâmplat în ultima perioadă, când s-a ajuns chiar la a fi protejat de poliţie, pentru a nu mai exista incidente. Le-a arătat semne obscene.

Universitatea Craiova a învins, duminică seară, cu scorul de 2-0, rivala locală U Craiova 1948, într-un meci din etapa a 11-a din Casa Liga 1. Golurile au fost marcate de Dan Nistor ’47 şi Ştefan Baiaram ’85.

În minutul 72, de la gazde a fost eliminat Compagno după ce l-a lovit cu palma în cap pe Pigliacelli. La meci au asistat aproximativ 9.000 de spectatori. În minutul 9, jocul a fost întrerupt din cauza torţelor şi fumigenelor aruncate pe teren de suporteri. Întreruperea a fost de aproximativ patru minute.

• U Craiova 1948: D. Popa – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert (Buşu ’88) – Paramatti (Ondaan ’75), D. Albu (Raicea ’88), Asamoah, Bauza (Bălan ’75) – Sidibe (Van Durmen ’68), Compagno. Antrenor: Adrian Mutu
  • Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Căpăţînă ’23), Găman, Screciu, Bancu – Nistor, Al. Creţu (Fedele ’68), L. Houri – Gustavo (Cîmpanu ’46), Koljic (Baiaram ’69), A. Ivan (Markovic ’87). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf