Ultima oră
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”

VIDEO | Ce a spus Mircea Rednic după ce l-a încurcat pe Gică Hagi: ”Demarcările lui n-au fost ok!”

UTA Arad Publicat pe 26 oct 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21361371/1/captura-ecran-1114.png

Formaţia Farul Constanţa a remizat, joi seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa UTA Arad, într-o partidă restantă din etapa a cincea a Superligii

Au marcat: Rivaldinho ’24, Artean ’50 / Micovschi ‘7, Fabry ‘27.

Meciul ar fi trebuit să se dispute în august, dar a fost amânat, deoarece echipa constănţeană era angrenată în Conference League.

La finalul meciului, Mircea Rednic a oferit mai multe declaraţii. Antrenorul de la UTA nu a avut o concluzie clară, dar s-a declarat mulţumit după ce a luat un punct. 

”Demarcările lui n-au fost ok!”

”Sunt mulţumit, ţinând cont de ocaziile gazdelor din repriza a doua. Nemulţumit, având în vedere că am fi putut să ne distanţăm în prima parte. Farul e o echipă care joacă, mai ales acasă, dar i-am surprins.

Păcat că n-am fost prezenţi sau lucizi în faţa porţii, că mingea a venit în careu. Demarcările lui Cooper n-au fost ok. Dar, per total, mulţumit. Normal că mi-aş fi dorit să câştigăm. Sunt supărat că au marcat dintr-un corner jumate.

La golul secund, doi jucători au fost liberi, fară marcaj, şi mă deranjează când luăm goluri din fază fixă.

Perioada asta sunt forţat să gestionez foarte bine, jucătorii care au venit au făcut-o cu un plus de calitate, dar din punct de vedere fizic nu sunt pregătiţi complet”, a spus Rednic. 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele