Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

VIDEO | Ce i-a transmis Pintilii lui Oaidă, după ce l-a schimbat în minutul 25: "E normal să fie aşa"

FCSB Publicat pe 5 dec 2022

Mihai Pintilii continuă seria bună ca antrenor al FCSB-ului, patru victorii din patru meciuri după 5-1 cu CS Mioveni, iar atitudinea arătată de elevii săi îl mulţumeşte pe deplin.
La finalul celor 90 de minute de pe Arena Naţională, Pintilii i-a transmis lui Oaidă că e normal să fie supărat pentru schimbarea din minutul 25, dar că aşteaptă de la el să arate la antrenamente că merită mai multe minute. În rest, fostul închizător continuă să accentueze faptul că redarea plăcerii de a juca e singura schimbare pe care a făcut-o de la preluarea băncii tehnică de la Nicolae Dică:

"Mă bucur pentru băieţi, au avut atitudine bună, se vede şi în teren că au plăcere la antrenament. Am jucat împotriva echipei de pe ultimul loc, am jucat acasă, era vital să câştigăm. Eu le-am spus să joace fotbal de plăcere, să se bucure de fotbal şi asta fac.

Nu s-a întâmplat nimic cu Oaidă, e o schimbare, a intrat Edjouma şi a făcut-o foarte bine. Nu suntem singura echipă în care se fac schimbări în minutul 25, dar se vorbeşte doar despre noi.

Eu mă bucur că băieţii au atitudine, au personalitate, au plăcere şi arată foarte bine. Normal că-i supărat, tu n-ai fi supărată dacă te-ar da afară? E normal să fii supărat, dar trebuie să treacă peste, să demonstreze la meciul următor că merită să rămână în teren. Eu sunt sigur că va trece peste.

Mă vezi pe mine să am un conflict cu cineva? Dacă aş avea, aş spune, n-am nicio problemă cu nimeni. Cu Edjouma am vorbit şi înainte de meci.

Am trăit şi eu aşa ceva, n-am luat banii şase luni, şi n-am întârziat niciun meci. Am aşteptat, am jucat. Ca jucător profesionist, ştii unde semnezi, dar e important să te antrenezi, că am înţeles că nici nu s-au antrenat", a declarat Pintilii, la flash-interviul de după meci.