Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut
Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal
Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit după ce FCSB a devenit campioană | VIDEO EXCLUSIV Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit după ce FCSB a devenit campioană | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | CFR Cluj - Astra 2-1. Există viaţă după Sevilla! Campioana păşeşte cu dreptul în play-off şi revine pe primul loc

Fotbal Internațional Publicat pe 2 mar 2020
CFR Cluj a învins, în această seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Astra Giurgiu, în ultimul meci al primei etape a play-off-ului Ligii I.

Campionii en titre au marcat primii, încă din minutul 8, la o fază la care Djokovic a centrat ca la carte, iar Deac a reluat cu capul, în plasă, de la marginea careului de 6 metri. Oaspeţii au reuşit însă să egaleze, în minutul 58, când Alibec a transformat un sânge rece un penalty. Cu 10 minute înainte de final, Păun, autorul golului anulat CFR-ului la Sevilla, în Europa League, şi-a salvat echipa. Mijlocaşul ardelenilor a şutat din interiorul careului o minge care i-a ricoşat şi l-a învins din nou pe Lazar.

Victorioasă în această seară, CFR Cluj revine pe primul loc. Ardelenii au acum 29 de puncte, cu 3 mai multe decât echipa de pe locul secund, Universitatea Craiova. De cealaltă parte, Astra e pe locul 6, ultimul din play-off, şi are 21 de puncte.