VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi

Superliga Publicat de Tudor Moisa pe 18 mai 2024

CFR Cluj a învins-o pe Farul, scor 5-1. Ardelenii au terminat pe locul secund şi s-au calificat în preliminariile Conference League.

CFR Cluj - Farul 5-1 (Deac 8, Tachtsidis 16, Muhar 22, Bîrligea 38, Otele 86 / Ganea 65)

Echipele de start

• CFR Cluj: Sava - Mogoş, Boben, Kresic, Camora - Tachtsidis, Keita, Muhar - Deac, Bîrligea, Otele.
  • Farul: Buzbuchi - Sîrbu, Popescu, Gustavo Marins, Ganea - Vînă, Queiros, Grameni - Grigoryan, Munteanu, Andronache.

Minutul 86: GOL CFR CLUJ! Otele face 5-1!

Minutul 65: GOL FARUL! Ganea reduce din diferenţă.

Minutul 38: GOL CFR CLUJ! De data aceasta este valabil! Bîrligea face 4-0 după o reuşită superbă!

Minutul 29: Bîrligea face 4-0, dar reuşita este anulată pentru un ofsaid.

Minutul 22: GOL CFR CLUJ! Desfăşurare incredibilă de evenimente în Gruia! Ardelenii au deja 3-0, după o jumătate de repriză!

Minutul 16: GOL CFR CLUJ! Tachtsidis, execuţie perfectă, iar formaţia lui Dan Petrescu este aproape de locul secund.

Minutul 8: GOL CFR CLUJ! Deac îl învinge pe Buzbuchi dintr-un penalti, după ce iniţial ratase. Istvan Kovacs a intervenit din camera VAR şi a cerut repetarea execuţiei.

Minutul 1: A început meciul.

Înaintea acestui meci, CFR Cluj se află pe locul al doilea, cu 43 de puncte. Formaţia din Gruia are nevoie de un rezultat de egalitate pentru a îşi asigura poziţia secundă.

De cealaltă parte, Farul nu mai poate prinde cupele europene, aflându-se pe poziţia a patra, cu 36 de puncte. Universitatea Craiova completează podiumul înaintea ultimei etape, cu 41 de puncte.

În turul din play-off, Farul a zdrobit-o pe CFR Cluj, scor 5-1.