”Ne-am îndeplinit obiectivul intermediar”. Bogdan Andone, precaut înainte de barajul cu Mioveni ”Ne-am îndeplinit obiectivul intermediar”. Bogdan Andone, precaut înainte de barajul cu Mioveni
Galeria FCSB-ului se revoltă, după ce a aflat câte bilete a primit pentru derby-ul cu Rapid: „“Încă o dată îşi arată caracterul murdar!” Galeria FCSB-ului se revoltă, după ce a aflat câte bilete a primit pentru derby-ul cu Rapid: „“Încă o dată îşi arată caracterul murdar!”
Lovitură pentru City! S-a aflat cât de gravă e accidentarea lui Ederson Lovitură pentru City! S-a aflat cât de gravă e accidentarea lui Ederson
Lovitură în Superliga! Gicu Grozav semnează: „Lucrurile sunt rezolvate” Lovitură în Superliga! Gicu Grozav semnează: „Lucrurile sunt rezolvate”
Adrian Mititelu nu renunţă! Mai mulţi jucători semnează cu FCU Craiova Adrian Mititelu nu renunţă! Mai mulţi jucători semnează cu FCU Craiova
Fanii lui Dinamo iau cu asalt Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut pentru partida cu Csikszereda Fanii lui Dinamo iau cu asalt Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut pentru partida cu Csikszereda

VIDEO | CFR Cluj - Oţelul Galaţi 0-0. Ardelenii nu profită de pasul greşit al liderului FCSB

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 23 oct 2023

CFR Cluj a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii.

În prima repriză clujenii au avut un singur şut pe poartă, al lui Juricic, din minutul 34, iar oaspeţii au avut şi ei o şansă bună, la şutul lui Silva, scos de Răzvan Sava, în minutul 31.

Gazdele nu şi-au revenit nici după pauză, repriza secundă fiind săracă în faze de poartă. S-a terminat 0-0 şi Oţelul a ajuns la nouă meciuri egale în acest sezon.

Gălăţenii au 15 puncte şi sunt pe locul 9, iar CFR Cluj rămâne pe locul secund, cu 27 de puncte, ratând şansa să se apropie la doar un punct de liderul FCSB.

VIDEO | CFR Cluj - Oţelul Galaţi 0-0, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• CFR: R. Sava - Mogoş, Ajeti, Kresic, Morgan - Cvek, Muhar, C. Deac - Otele, Juricic, Bîrligea
  • Oţelul: Dur-Bozoancă - Zhelev, Cisse, Lovric, Miguel Silva - Cisotti, A. Lopez, Samuel Teles - Maciel, Al. Pop, R. Tănasă

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 71: Fatai reia cu capul puţin pe lângă poartă, după o lovitură liberă.

Minutul 66: Otele centrează din flanc pe 5 metri, dar Jefte trece razant pe lângă Jefte.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este egal, 0-0.

Minutul 34: Otele pătrunde şi scoate la Juricic, care trage din 10 metri. Dur-Bozoancă respinge.

Minutul 32: Din nou greşeli în apărarea celor de la CFR! Silva reia acrobatic din 15 metri. Sava scoate de sub bară.

Minutul 22: Erori consecutive făcute de fundaşii Kresic şi Mogoş Tănasă profită dar reia în Sava.

Minutul 21: Zhelev centrează pe 3 metri, dar Teles reia din 3 metri peste poartă.

---------------------------------------

Ardelenii au început foarte bun de campionat şi se află pe locul secund, la doar trei puncte de liderul FCSB.

Nici gălăţenii nu o duc rău. Nou-promovata antrenată de Dorinel Munteanu este pe locul 9, cu 14 puncte strânse în 12 etape.

Duelul din seara aceasta marchează prima întâlnire între cele două echipe după opt ani.