VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni, astăzi, de la ora 20:00, în direct la Prima Sport 1! Cele două s-au mai întâlnit în acest sezon VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni, astăzi, de la ora 20:00, în direct la Prima Sport 1! Cele două s-au mai întâlnit în acest sezon
VIDEO | Almeria - Barcelona 0-2. Catalanii sunt aproape siguri că vor fi vicecampioni ai Spaniei VIDEO | Almeria - Barcelona 0-2. Catalanii sunt aproape siguri că vor fi vicecampioni ai Spaniei
Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă
Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul
VIDEO |  Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG? VIDEO | Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG?
Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului

VIDEO | CFR Cluj - UTA Arad 0-0. Frigul a îngheţat golurile în Gruia

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 25 nov 2023

CFR Cluj a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu UTA Arad, într-un meci din etapa a 17-a a Superligii. Clujenii au avut gol anulat în minutul 87.

Într-un meci pe care oaspeţii l-au gestionat bine în apărare, iar clujenii nu au găsit drumul spre gol, deşi au avut multe ocazii, gazdele au cerut un penalti în minutul 15, însă arbitrul Ionuţ Coza nu a dat nimic. Căpuşă a lovit bara în minutul 61, apoi Tachtsidis a trimis în bară, în minutul 73, iar în minutul 87 golul lui Bîrligea a fost anulat pentru ofsaid.

S-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj rămâne pe locul al doilea, cu 32 de puncte. UTA Arad e pe 13, cu 19 puncte.

VIDEO | CFR Cluj - UTA 0-0, în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• CFR Cluj: R. Sava - Mogoş, M. Ilie, Kresic, Morgan - Muhar, Tachtsidis, Cvek - Otele, Juricic, Avounou
  • UTA: Fl. Iacob - Stolnik, I. Conte, Benga, Căpuşă - M. Freitas, Cr. Mihai - R. Pop, Cooper, Micovschi - Luckassen

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 87: Bîrligea înscrie cu poarta goală din pasa lui Otele. Reuşita este anulată corect pentru offside.

Minutul 72: CFR dă replica! Tachtsidis profită de o respingere şi trage în bară.

Minutul 61: UTA a fost pe punctul să dea lovitura! Căpuşă trage în bară, la o fază ce a prins pe picior greşit apărarea feroviară.

Minutul 46: Mogoş centrează la Otele şi acesta reia puţin pe lângă poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 20: Avounou reia cu capul puţin pe lângă poartă din câţiva metri.

Minutul 13: Otele ratează din poziţie ideală un balon scos de Avounou.

-----------------------------------------

Ardelenii au pierdut turaţia şi vine după un eşec cu Hermannstadt, 1-0 şi o remiză cu Poli Iaşi, 3-3. De cealaltă parte, trupa lui Mircea Rednic este în revenire şi va ajunge în zona play-off-ului în cazul unui succes.