Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga
Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris
Ioan Ovidiu Sabău îşi ia revanşa în faţa Oţelului şi speră la cupele europene. ”Am putea încheia sezonul senzaţional” Ioan Ovidiu Sabău îşi ia revanşa în faţa Oţelului şi speră la cupele europene. ”Am putea încheia sezonul senzaţional”
”Nu pot să neg”. Alex Chipciu, reacţie cu privire la transferul la FCSB ”Nu pot să neg”. Alex Chipciu, reacţie cu privire la transferul la FCSB
”Este unul dintre cele mai mari cluburi din România”. Portarul Corvinului a anunţat la ce echipă din Superliga ar vrea să joace ”Este unul dintre cele mai mari cluburi din România”. Portarul Corvinului a anunţat la ce echipă din Superliga ar vrea să joace
Valentin Mihăilă a promovat cu Parma în Serie A şi a vorbit despre viitorul său. ”Toată lumea mă întreabă” Valentin Mihăilă a promovat cu Parma în Serie A şi a vorbit despre viitorul său. ”Toată lumea mă întreabă”

VIDEO | CFR I-A DAT O "MANITA" LUI FC VOLUNTARI ŞI REVINE LA CONDUCEREA LIGII 1

Noutăți Publicat pe 13 sep 2019

CFR Cluj a făcut spectacol în meciul de acasă cu Voluntari. Ardelenii s-au impus cu 5-0, rezultat care îi readuce pe prima poziţie din Liga 1, cu 20 de puncte.

Campioana României a început în forţă, Itu deschizând scorul după doar trei minute. Hoban a majorat avantajul cu o execuţie spectaculoasă. La faza următoare, Costache a făcut 3-0 cu un gol care a concurat cu cel înscris de Hoban. După revenirea de la vestiare s-a făcut 4-0, în urma autogolului semnat de Achim. Ultima reuşită i-a aparţinut lui Omrani, care a marcat cu capul.

Oaspeţii au jucat în cea mai mare parte a întâlnirii în nouă oameni, Rodriguez şi Simonovski fiind eliminaţi pe rând.

După eşecul din această seară, trupa lui Cristiano Bergodi rămâne la coada clasamentului, cu doar cinci puncte.