Jaqueline Cristian a ratat calificarea pe tabloul principal la Roma Jaqueline Cristian a ratat calificarea pe tabloul principal la Roma
Dani Coman, în discuţii avansate să vină la un club cu pretenţii. ”Am avut o discuţie” Dani Coman, în discuţii avansate să vină la un club cu pretenţii. ”Am avut o discuţie”
”Toată lumea încearcă să se folosească de experienţa mea”. Mircea Lucescu, detalii despre întâlnirea cu Dan Şucu ”Toată lumea încearcă să se folosească de experienţa mea”. Mircea Lucescu, detalii despre întâlnirea cu Dan Şucu
Raliul Argeşului, următoarea oprire pentru MaNS Motorsport Raliul Argeşului, următoarea oprire pentru MaNS Motorsport
Echipajul Scîrlet - Itu se reuneşte la Raliul Argeşului CATENA Echipajul Scîrlet - Itu se reuneşte la Raliul Argeşului CATENA

VIDEO |CFR, VICTORIE CU EMOŢII ÎN FRANŢA. RENNES A RATAT UN PENALTY ŞI A JUCAT MARE PARTE DIN MECI CU DOI OAMENI MAI PUŢIN

Video Publicat pe 24 oct 2019

CFR Cluj a dat lovitura în Franţa! În direct pe LOOK PLUS, campionii României au învins-o pe Rennes, în grupele Europa League, cu 1-0. Echipa lui Dan Petrescu a avut o şansă imensă încă din minutul 5, când gazdele au rămas în 10. Atunci, Lacina Traore a scăpat spre poartă, iar goalkeeper-ul Mendy l-a faultat la limita careului şi a văzut cartonaşul roşu. În poartă a intrat Bonet, un puşti de 16 ani, care a gafat la lovitura liberă executată altfel excelent de Deac, iar CFR Cluj conducea cu 1-0 din minutul 9.

Şi ca şi cum n-ar fi fost suficient, Rennes a ratat şi un penalty, dictat în minutul 26, când Boli l-a faultat pe Hounou. Numai că Niang a executat extrem de slab lovitura de pedeapsă şi a trimis mingea pe lângă poartă. Până la finele primei reprize, Omrani, Deac şi Djokovic au ratat câteva ocazii mari, iar CFR a intrat la cabine cu avantaj minim, 1-0.

Imediat după reluare, francezii au mai încasat o lovitură grea. Tot portarul Bonet a greşit pasându-i direct lui Omrani, iar atacantul CFR-ului a fost oprit prin fault, în disperare de cauză, de Camavinga, iar acesta a văzut cartonaşul roşu. Surprinzător, deşi cu doi oameni în minus, gazdele au echilibrat meciul şi au irosit o ocazie enormă prin Hounou, care a şutat foarte puţin pe lângă poarta unui Arlauskis ca şi învins (minutul 64). În continuare, tot gazdele au fost mai periculoase, iar totul a culminat cu eliminarea lui Susic, în minutul 82.

Finalul a fost dramatic, cu francezii aruncându-se în atac, dar CFR a rezistat şi a reuşit să obţină a doua victorie în grupa E din grupele Europa League şi este acum pe locul 2, cu 6 puncte, la o lungime în spatele celor de la Celtic. Asta după ce scoţienii s-au impus în această seară, pe teren propriu, 2-1 cu Lazio. Învinşi, italienii cad pe treia poziţie, cu 3 puncte, în timp ce Rennes este ultima, cu un singur punct.