VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-1, în direct la Prima Sport 1! Mailat deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-1, în direct la Prima Sport 1! Mailat deschide scorul
VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt

VIDEO | Chelsea - Everton 2-2. Londonezii au fost egalaţi în ultimele minute, după ce au condus de două ori

Premier League Publicat pe 18 mar 2023

Chelsea a încheiat la egalitate duelul cu Everton, din runda 28 de Premier League. Meciul a putut fi urmărit în direct pe Prima Sport 2, online prin intermediul platformei PrimaPlay.ro şi în format live video pe site-ul PrimaSport.ro.

Londonezii au deschis scorul în debutul reprizei secunde, când mingea a ajuns la Felix, iar jucătorul portughez a marcat. În minutul 69 a venit golul egalizator, semnat de Doucoure, cu o lovitură de cap.

”Albaştrii” au trecut din nou la conducere, în urma penalty-ului scos de James şi transformat de Havertz, dar s-au văzut egalaţi în minutul 90 de Simms, jucător intrat pe parcursul meciului, a cărui reuşită a stabilit scorul final.

Chelsea se află pe poziţia a 10, cu 38 de puncte, în timp ce Everton a urcat până pe 15 şi are 26 de puncte.

Chelsea - Everton 2-2 (Felix J. 52', Havertz K. 76' (p) / Doucoure A. 69', Simms E. 90')

• Chelsea (3-4-3): Kepa - Fofana, Koulibaly, Badiashile - James, E. Fernandez, Kovacic, Chilwell - Pulisic, Havertz, Joao Felix
  • Rezerve: Bettinelli - Chalobah, Chukwuemeka, Cucurella, Gallagher, Kante, Loftus-Cheek, Madueke, Mudryk
  •
  • Everton (4-5-1): Pickford - Coleman, Keane, Tarkowski, Godfrey - Iwobi, Doucoure, Gueye, Onana, McNeil - Gray
  • Rezerve: Begovic - Coady, T. Davies, Garner, Holgate, Maupay, Mina, Mykolenko, Simms

Min. 90+6: Final de partidă!

Min. 90: GOOOL marcat de Everton! Simms ia acţiunea pe cont propriu şi reuşeşte să îl învingă pe Kepa cu un şut la colţul lung.

Min. 76: GOOOL marcat de Chelsea! Havertz îşi readuce echipa în avantaj, după ce a transformat lovitura de la 11 metri, obţinută de Reece James.

Min. 69: GOOOL marcat de Everton! Tarkowski câştigă duelul aerian şi mingea este băgată în poartă de Doucoure.

Min. 52: GOOOL marcat de Chelsea! Balonul ajunge la Felix, care trimite un şut din marginea careului şi îscrie cu puţin noroc.

Min. 49: Ocazie mare pentru Chelsea! Chilwell e liber în partea stângă şi îi trimite perfect lui Havertz, dar lovitura de cap a germanului este parată de Pickford.

Min. 1: A început partida!