Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una" Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una"
Edvard Novak, fiul fostului ministru al Sportului, implicat într-un accident rutier! Eduard Novak a explicat ce s-a întâmplat Edvard Novak, fiul fostului ministru al Sportului, implicat într-un accident rutier! Eduard Novak a explicat ce s-a întâmplat
VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:00, în direct pe Prima Sport 2! Echipele de start VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:00, în direct pe Prima Sport 2! Echipele de start
Anamaria Prodan, dornică să îl ajute pe selecţioner! ”Eu cu drag o să-i fac propuneri” Anamaria Prodan, dornică să îl ajute pe selecţioner! ”Eu cu drag o să-i fac propuneri”
Adrian Cojocaru arbitrează meciul Universitatea Craiova - FC Voluntari, de luni, din Superligă Adrian Cojocaru arbitrează meciul Universitatea Craiova - FC Voluntari, de luni, din Superligă
Alberth Elis a fost operat la cap, dar starea atacantului rămâne gravă Alberth Elis a fost operat la cap, dar starea atacantului rămâne gravă

VIDEO ǀ Chindia reintră într-o serie nefastă. Reacţia lui Toni Petrea. "Cred că ne-am bătut singuri”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 17 dec 2022

Universitatea Craiova a învins pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a 21-a.

În urma acestui rezultat, formaţia lui Toni Petrea a ajuns la trei eşecuri la rând în Superliga şi se află pe locul al 12-lea. Tehnicianul a declarat că sâmbătă seară elevii săi au pierdut pe mâna lor.

"Cred că ne-am bătut singuri, nu ştiu dacă ne-au surprins cu ceva. Dar am făcut cadouri şi, când întâlneşti o echipă valoroasă, dacă are una sau două ocazii, te taxează. Nu am fructificat un penalty, a fost şi acea eliminare.

În a doua repriză au avut acel corner, dar nu vrea să comentez, am făcut o repriză destul de bună, dar acum trebuie să ne liniştim, urmează o scurtă vacanţă şi apoi cantonamentul din ianuarie"
, a declarat Petrea, la flash-interviuri.