VIDEO EXCLUSIV | Cristi Balaj i-a răspuns lui Daniel Niculae. ”La arbitraj am pretenţia că mă pricep mai bine” VIDEO EXCLUSIV | Cristi Balaj i-a răspuns lui Daniel Niculae. ”La arbitraj am pretenţia că mă pricep mai bine”
Dan Nistor sună adunarea. ”Caracterele puternice se văd în momentele grele” Dan Nistor sună adunarea. ”Caracterele puternice se văd în momentele grele”
VIDEO ǀ Eugen Neagoe acuză arbitrajul de la meciul cu Farul, deşi reluările îl contrazic. ”Noi inventăm regulamente?!” VIDEO ǀ Eugen Neagoe acuză arbitrajul de la meciul cu Farul, deşi reluările îl contrazic. ”Noi inventăm regulamente?!”
VIDEO ǀ ”60 de minute am jucat foarte bine”. Gică Hagi a primit un cadou frumos de ziua sa VIDEO ǀ ”60 de minute am jucat foarte bine”. Gică Hagi a primit un cadou frumos de ziua sa
EXCLUSIV VIDEO | Vasile Miriuţă nu crede că Edjouma valorează două milioane de euro. ”Dacă ei voiau să îl cumpere acum, banii erau deja la FCSB în conturi” EXCLUSIV VIDEO | Vasile Miriuţă nu crede că Edjouma valorează două milioane de euro. ”Dacă ei voiau să îl cumpere acum, banii erau deja la FCSB în conturi”
VIDEO ǀ Farul Constanţa – Universitatea Craiova 2-1. Trupa lui Hagi revine pe primul loc în Superliga VIDEO ǀ Farul Constanţa – Universitatea Craiova 2-1. Trupa lui Hagi revine pe primul loc în Superliga

VIDEO ǀ Chindia Târgovişte – FC Hermannstadt 1-1. Cele două formaţii au oferit o remiză spectaculoasă

Chindia Târgoviște Publicat pe 25 iul 2022

Chindia Târgovişte a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul susţinut, luni, la Ploieşti, în compania echipei FC Hermannstadt, în etapa a doua a Superligii. Confruntarea s-a văzut în direct pe Prima Sport 2.

Pentru Chindia a marcat Celea, în minutul 9, iar pentru FC Hermannstadt a înscris Oroian, în minutul 2.

Sibienii au deschis scorul încă din minutul 2, când Oroian a reluat din apropiere balonul respins de Căbuz la şutul lui Butean.

Egalarea a venit în minutul 9, prin golul reuşit de Celea, cu o lovitură de cap la lovitura liberă executată de Şerban.

Chindia - Hermannstadt 1-1 (Celea 9 / Oroian 2), în direct pe Prima Sport 2. Echipele de start:

• Chindia: Căbuz - Dumitraşcu, Celea, Boldor, C. Dinu - Vorobjovas, Dulca - Neguţ, Chamed, A. Şerban - Popa
  • Hermannstadt: Iliev - Butean, Bejan, I. Stoica, Opruţ - Sota, Biceanu, Baba - Petrescu, Paraschiv, Oroian

Minutul 90+5: Fluier final! Chindia şi Hermannstadt termină la egalitate, scor 1-1.

Minutul 88: Eroare uriaşă comisă de Bejan. Acesta nu este atent şi trimite o pasă lentă la portar, care este interceptată de tânărul Atanase. Iliev este pe fază şi salvează situaţia cu o intervenţie providenţială.

Minutul 66: Cea mai mare ocazie de până acum aparţine gazdelor. Popadiuc centrează pe jos la colţul lung, Neguţ apare bine dar nu reuşeşte să înscrie din câţiva metri.

Minutul 64: Replica vine rapid. Dulca trage în forţă de la 25 de metri, execuţia mijlocaşului trece puţin peste buturile sibienilor.

Minutul 63: Alhassan reia din câţiva metri pe direcţia portarului, după ce a recepţionat un balon din lovitură liberă laterală. Căbuz prinde cu ceva emoţii.

Minutul 45+2: Final de primă repriză! După un start de meci incendiar, cele două echipe au scăzut ritmul semnificativ.

Minutul 9: GOL Chindia! Şerban execută o lovitură liberă din flancul stâng, Celea se desprinde din marcajul advers şi egalează cu o lovitură de cap.

Minutul 2: GOL Hermannstadt! Deschidere de scor rapidă. Butean trage la poartă, Căbuz respinge până la Oroian, care îndeplineşte o formalitate din câţiva metri.

Minutul 1: A început partida de pe arena ”Ilie Oană” din Ploieşti!

------------------------------------------

De asemenea, golurile, ratările, fazele ce implică VAR şi alte momente importante ale duelului vor fi redate în regim live video & text de către site-ul www.primasport.ro.

Nou-promovata Hermannstadt a început sezonul excelent. Sibienii s-au impus cu un categoric 3-0, pe teren propriu, contra celor de la CS Mioveni, cunoscuţi pentru o defensivă în general foarte bună.

De cealaltă parte, Chindia Târgovişte, echipă care a rămas dramatic în Liga 1, după ce a învins Concordia Chiajna la baraj, la penalty-uri, a pierdut în prima etapă cu FC Botoşani, una dintre candidatele la play-off. Meciul s-a terminat 3-2 pe terenul moldovenilor.