A sosit la Bucureşti pentru a negocia! Zi decisivă pentru transferul lui Florinel Coman în Arabia Saudită A sosit la Bucureşti pentru a negocia! Zi decisivă pentru transferul lui Florinel Coman în Arabia Saudită
O tenismenă cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate O tenismenă cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate
Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma
Gigi Becali s-a dezlănuţuit şi a făcut praf un antrenor din Superliga: „E cumva de talia mea?” Gigi Becali s-a dezlănuţuit şi a făcut praf un antrenor din Superliga: „E cumva de talia mea?”
Volei masculin: Antrenorul Sergiu Stancu, încă un an la CSM Arcada Galaţi Volei masculin: Antrenorul Sergiu Stancu, încă un an la CSM Arcada Galaţi
Revenire de senzaţie la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul: „Sunt şanse mari. 90%” Revenire de senzaţie la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul: „Sunt şanse mari. 90%”

VIDEO | Chindia – ”U” Cluj 2-2. Boldor salvează un punct pentru gazde în minutul 90+5

Superliga Publicat pe 17 feb 2023

Chindia Târgovişte a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu cei de la Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii. Oaspeţii au condus cu 2-0, însă au fost egalaţi în minutul 90+5.

Au înscris: Neguţ ’64 (penalty), Boldor ‘90+5 / Thiam ’44, Gomes ‘52

VIDEO | Chindia – ”U” Cluj 2-2 (Neguţ 64-penalty, Boldor 90+5 / Thiam 44, Ze Gomes 51), pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro.Echipele de start:

• Chindia: 33.Căbuz - 98. Căpuşă, 6. Celea, 25. Boldor, 88. Ad. Ioniţă - 17. Chamed, 8. Dulca, 66. Akhmnatov - 9. Cooper, 19. D. Popa
  • ”U” Cluj: 33. Gorcea - 71. Martic, 18. Fl Ilie, 44, Ispas, 27. Chipciu - 94. Bic, 98. G. Simion, 8. Remacle - 19. Nistor - 21. J. Gomes, 93. Thiam

Minutul 90+6: Fluier final! Partida se termină 2-2.

Minutul 90+5: GOL Chindia! Căbuz degajează lung. Neguţ trimite balonul la Boldor, care reia dintr-un spaţiu liber. Reuşita a fost analizată la VAR, pentru un presupus fault în atac la Cooper.

Minutul 81: O nouă şansă mare irosită de Chindia. Popa a trimis în bară, la o execuţie care l-a lăsat fără replică pe portarul advers.

Minutul 77: Gorcea salvează de sub bară, la execuţia lui Şerban.

Minutul 63: GOL Chindia! Ilie intervine asupra lui Cooper în careu. VAR intervine şi dictează penalty, pe care Neguţ îl transformă.

Minutul 51: GOL ”U” Cluj! Bic trage în blocajul advers, mingea revine la Gomes, care înscrie spectaculos din foarfecă.

Minutul 50: Ispas este aproape de gol, dar trimite pe lângă poartă cu capul, după ce Bic a încercat o reluare din voleu.

Minutul 45+3: Pauză! Universitatea Cluj conduce cu 1-0.

Minutul 44: GOL ”U” Cluj! Thiam trece elegant de patru adversari şi trimite o execuţie care îl lasă fără replică pe Căbuz. Mingea a lovit bara înainte să intre în poartă. Reuşita a fost analizată la VAR pentru offside.

Minutul 21: Ze Gomes înscrie, dar reuşita este corect anulată pentru offside.

Minutul 16: Replica celor de la Chindia vine rapid. Chamed trage din unghi din careu, dar mingea ocoleşte cadrul porţii.

Minutul 15: Ispas trimite în forţă din lovitură liberă. Execuţia este aproape de centrul porţii, iar Căbuz reuşeşte să respingă.

--------------------------------------

Dacă Chindia şi U Cluj au ca obiective declarate evitarea retrogradării, cele două echipe sunt despărţite în clasament de mai multe locuri. Gazdele se află pe poziţia a 10-a, cu 29 de puncte, iar teoretic mai pot spera chiar la un loc în play-off, în timp ce pentru echipa pregătită de Ioan Ovidiu Sabău lucrurile sunt clare. „Studenţii” clujeni se află pe antepenultimul loc cu 24 de puncte.

În tur, în meciul direct, Universitatea Cluj s-a impus la limită, scor 1-0.