Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

VIDEO ǀ Cicâldău, discurs mobilizator. ”Nu cred că echipa nu are valoare, doar că trebuie să facen lucrurile mai bine”

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 6 iun 2022

Alexandru Cicâldău a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, că el şi colegii din echipa naţională vor arăta un altfel de fotbal în meciul cu Bosnia, după ce în prima etapă a grupelor Ligii Naţiunilor au fost învinşi de Muntenegru.

“Suntem conştienţi că nu am făcut jocul pe care îl doream, dar încercăm să-l lăsăm deoparte şi să ne concentrăm la meciul de mâine. A fost un joc nereuşit cu Muntenegru, dar mâine cu siguranţă vom schimba faţa echipei şi vom arăta un altfel de fotbal.  Am început meciul şi pe durata lui am avut acea teamă de a încerca să facem mai multe lucruri.

Nu cred că această echipă nu are valoare. Doar că trebuie să facem lucrurile mai bine. Cred că avem lipsă de încredere puţin, pentru că am pierdut calificările trecute”, a spus Cicâldău.

Sâmbătă, în prima etapă, România a fost învinsă cu 2-0 de Muntenegru.