VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

VIDEO ǀ Ciprian Tătăruşanu, eroul lui AC Milan cu Porto în Liga Campionilor! Paradele care îi menţin pe ”diavoli” în viaţă, în UCL

AC Milan Publicat de Emanoil Ursache pe 3 nov 2021

Ciprian Tătăruşanu a fost cel mai bun fotbalist al lui AC Milan în partida din Liga Campionilor pe San Siro cu FC Porto, terminată la egalitate, scor 1-1. Italienii de la Tuttomercatoweb i-au acordat portarului român nota 7, cea mai mare din tabăra ”diavolilor”.

Pierre Kalulu, fundaşul dreapta care a contribuit decisiv la autogolul lui Chancel Mbemba din minutul 61, egalizator pentru milanezi, a fost următorul în ierarhie, notat cu 6.5 de către italieni.

După doar cinci minute, a trebuit să scoată mingea din plasă. A intervenit la ocaziile lui Mbemba şi Grujic şi chiar a pasat bine. E greu să-i ceri mai mult.”, precizează sursa citată despre fostul portar al naţionalei.

Ciprian Tătăruşanu a fost învins de Luis Diaz în minutul şase, însă goalkeeper-ul a fost lăsat într-o situaţie unu contra unu de la aproximativ zece metri de poarta sa.

În minutul 17 însă, Tătăruşanu a reuşit o paradă de zile mari la lovitura de cap a lui Marko Grujic, pe care a respins-o printr-un plonjon spectaculos în corner.

Opt minute mai târziu, ”Tătă” i-a refuzat din nou un gol cu capul aceluiaşi Grujic, tot printr-o intervenţie de cea mai bună calitate, de lângă bara din dreapta românului, deşi balonul prinsese pământul.

În urma acestui rezultat, AC Milan a obţinut primul punct în grupele Ligii Campionilor după patru etape disputate şi păstrează şanse teoretice de calificare în optimile UCL. FC Porto a acumulat cinci puncte şi se clasează pe locul doi în grupa B.

Liverpool a învins cu 2-0, pe Anfield, Atletico Madrid, în cealaltă partidă a grupei. ”Cormoranii” şi-au asigurat astfel 12 puncte din tot atâtea posibile şi nu mai au emoţii nici măcar cu privire la prima poziţie din grupă. Atletico rămâne la patru puncte şi continuă lupta pentru calificare cu FC Porto şi AC Milan.