E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

VIDEO | "Cireaşa de pe tort". Vedetele PSG-ului, luate prin surprindere în Israel: gol frumos marcat de Maccabi în poarta lui Donnarumma

Champions League Publicat pe 14 sep 2022

Spectatorii israelieni prezenţi pe "Sammy Ofer" din Haifa au avut parte de o surpriză cât se poate de plăcută în minutul 24 al meciului dintre Maccabi şi Paris Saint-Germain, când gazdele au deschis scorul printr-un gol foarte frumos.

VEZI AICI ÎN FORMAT LIVE VIDEO TOATĂ ACŢIUNEA DIN LIGA CAMPIONILOR!

Venirea vedetelor de la PSG în Israel a creat o emulaţie extraordinară în "Ţara Sfântă", iar jucătorii lui Maccabi au evoluat sub o presiune importantă, în principal cu gândul de a nu se face de râs în faţa liniei ofensive a lui Mbappe, Neymar şi Messi. Nu doar că jucătorii lui Maccabi au supravieţuit startului de meci, dar au punctat decisiv la jumătatea reprizei!

După ce Kylian Mbappe a ratat o primă ocazie încă din al doilea minut al meciului, portarul Cohen respingându-i şutul, israelienii au început să prindă curaj şi, uşor-uşor, au mutat jocul spre jumătatea lui Donnarumma. În minutul 24, a apărut şi fisura în angrenajul parizienilor, iar o greşeală pe construcţie a italianului Verratti le-a permis gazdelor să acceseze un moment istoric: Haziza a centrat din dreapta, iar Chery, apărut în spatele lui Marquinhos, a reluat acrobatic pentru 1-0!

A fost primul gol marcat de Maccabi Haifa în actuala ediţie din UCL, israelienii pierzând de manieră clară meciul de debut, 0-2 pe terenul celor de la Benfica, dar şi prima reuşită în grupe după o pauză de 20 de ani. A fost, de asemenea, al doilea gol încasat de Donnarumma, după ce McKennie l-a învins în PSG - Juventus 2-1.