LIVE VIDEO ǀ Magia Champions League continuă la Prima Sport. Tătăruşanu înfruntă din nou Chelsea! Meciurile serii: Benfica – PSG şi Real – Şahtior. Echipele de start LIVE VIDEO ǀ Magia Champions League continuă la Prima Sport. Tătăruşanu înfruntă din nou Chelsea! Meciurile serii: Benfica – PSG şi Real – Şahtior. Echipele de start
Îngrijorare la CFR Cluj, înainte de meciul cu Slavia Praga. ”E cea mai bună echipă din grupă” Îngrijorare la CFR Cluj, înainte de meciul cu Slavia Praga. ”E cea mai bună echipă din grupă”
Adrian Mihalcea, noul antrenor al celor de la FC Buzău Adrian Mihalcea, noul antrenor al celor de la FC Buzău
Selecţionerul Croaţiei, în pelerinaj înainte de Cupa Mondială Selecţionerul Croaţiei, în pelerinaj înainte de Cupa Mondială
Rapid cere să nu mai fie condusă la centru de un arbitru! Scrisoarea deschisă a preşedintelui clubului către Vassaras Rapid cere să nu mai fie condusă la centru de un arbitru! Scrisoarea deschisă a preşedintelui clubului către Vassaras
Csikszereda a ratat calificarea în turul doi al UEFA Youth League. Eşec categoric în returul cu Galatasaray Csikszereda a ratat calificarea în turul doi al UEFA Youth League. Eşec categoric în returul cu Galatasaray

VIDEO | "Cireaşa de pe tort". Vedetele PSG-ului, luate prin surprindere în Israel: gol frumos marcat de Maccabi în poarta lui Donnarumma

Champions League Publicat pe 14 sep 2022

Spectatorii israelieni prezenţi pe "Sammy Ofer" din Haifa au avut parte de o surpriză cât se poate de plăcută în minutul 24 al meciului dintre Maccabi şi Paris Saint-Germain, când gazdele au deschis scorul printr-un gol foarte frumos.

VEZI AICI ÎN FORMAT LIVE VIDEO TOATĂ ACŢIUNEA DIN LIGA CAMPIONILOR!

Venirea vedetelor de la PSG în Israel a creat o emulaţie extraordinară în "Ţara Sfântă", iar jucătorii lui Maccabi au evoluat sub o presiune importantă, în principal cu gândul de a nu se face de râs în faţa liniei ofensive a lui Mbappe, Neymar şi Messi. Nu doar că jucătorii lui Maccabi au supravieţuit startului de meci, dar au punctat decisiv la jumătatea reprizei!

După ce Kylian Mbappe a ratat o primă ocazie încă din al doilea minut al meciului, portarul Cohen respingându-i şutul, israelienii au început să prindă curaj şi, uşor-uşor, au mutat jocul spre jumătatea lui Donnarumma. În minutul 24, a apărut şi fisura în angrenajul parizienilor, iar o greşeală pe construcţie a italianului Verratti le-a permis gazdelor să acceseze un moment istoric: Haziza a centrat din dreapta, iar Chery, apărut în spatele lui Marquinhos, a reluat acrobatic pentru 1-0!

A fost primul gol marcat de Maccabi Haifa în actuala ediţie din UCL, israelienii pierzând de manieră clară meciul de debut, 0-2 pe terenul celor de la Benfica, dar şi prima reuşită în grupe după o pauză de 20 de ani. A fost, de asemenea, al doilea gol încasat de Donnarumma, după ce McKennie l-a învins în PSG - Juventus 2-1.