Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | Componenţa play-off-ului, decisă de o gafă monumentală!? Cum s-a făcut de râs portarul Greab în FC Botoşani - FC Argeş

FC Botoșani Publicat pe 7 mar 2022
FC Botoşani poate face pasul spre play-off-ul ediţiei 2021/2022 din Casa Liga 1 graţie unui moment cu adevărat amuzant oferit de Alexandru Greab, portarul în vârstă de 29 de ani al celor de la FC Argeş.

După 53 de minute echilibrate ale meciului denumit "finala pentru play-off", echilibrul s-a rupt brusc şi neanunţat, iar botoşănenii s-au văzut foarte aproape de îndeplinirea obiectivului. Sebastian Mailat a plecat într-un moment clasic pentru el, cu mingea dată în viteză pe lângă adversar şi centrare în careu, iar execuţia sa nu părea că va produce pericol. Bine plasat, Alexandru Greab ar fi trebuit fie să reţină, fie să respingă balonul, preferând a doua variantă. S-a speriat, însă, de coechipierul Grigore Turda aflat şi el în apropiere, nu a mai nimerit mingea şi i-a oferit lui Mihai Roman II şansa deschiderii scorului.

Cum FC Botoşani are şi şansa egalului în partida transmisă de la ora 17:30 de Look Sport şi PrimaPlay.ro, gafa lui Greab se poate dovedi decisivă pentru piteşteni. Genul de moment care şterge cu buretele munca depusă în primele 29 de etape!