”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Concluzia lui Nicolo Napoli după victoria obţinută la limită cu Dinamo: „Aş fi fost mulţumit şi cu un egal”

FC U Craiova 1948 Publicat de Răzvan Cîrceag pe 8 apr 2022

Dinamo a pierdut dramatic duelul cu FC „U” Craiova, 1-2, în direct pe Look Sport+ şi platforma online PrimaPlay.ro. Golul decisiv al oltenilor a venit în minutul 90+1.

Nicolo Napoli n-a avut prea multe de spus la finalul jocului, s-a arătat fericit pentru victoria obţinută in-extremis şi a afirmat că ar fi fost mulţumit şi cu un rezultat de egalitate.

„A fost un meci bun, mă bucur că am câştigat punctele, sunt trei puncte foarte importante pentru noi, acum ne pregătim pentru meciul cu Clinceni. E greu să începi aşa meciul, să iei gol după 30 de secunde, dar echipa a reacţionat bine, a făcut o repriză secundă foarte bună. Băieţii sunt profesionişti, lucrează bine toată săptămâna şi asta se vede în timpul meciului. Aş fi fost mulţumit şi cu un egal”, a declarat Napoli.

Golul victoriei pentru FC „U” Craiova a fost marcat în prelungiri de Andrea Compagno.

Oltenii au obţinut cele trei puncte şi se menţin în siguranţă deasupra zonei roşii, fiind pe locul 5 în play-out-ul din Casa Liga 1. Dinamo este pe 8, cu 13 puncte, şi cel mai probabil nu va scăpa de baraj.