Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

VIDEO | Costel Gâlcă acuză arbitrajul de la meciul cu Oţelul. ”A fost penalty clar!”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 12 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Oţelul Galaţi a remizat pe teren propriu, 1-1, cu Rapid, în ultimul meci al etapei a cincea din Superligă.

 

 

 

Costel Gâlcă acuză arbitrajul! Antrenorul Rapidului consideră că echipa sa trebuia să primescă penalty, pentru un henţ comis de Zhelev în minutul 75.

"Mulţumit între ghilimele, am făcut o primă repriză foarte proastă, asta şi meritul adversarului. Ştiam că sunt agresivi, am vorbit despre asta. După pauză am jucat foarte bine, am avut şi alte ocazii de a marca.

Din punctul meu de vedere este penalty clar, dar arbitrii decid. Îmi doream trei puncte, vă spun sincer, eram convins că o să câştigăm, dar este şi meritul adversarului.

Cu FCSB vor intra alţi jucători care pot să dea mai mult. Îmi doream să fim mai constanţi. Înţeleg că şi adversarul joacă, dar dacă vrem să avem mingea”
, a declarat Gâlcă, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele