Ultima oră
Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României

Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO

VIDEO | Costel Gâlcă nu s-a putut abţine după remiza cu „U” Cluj! Antrenorul Rapidului, mesaj direct către conducere: „Am avut penalty! Am spus-o şi o repet!"

Rapid Publicat de Prima Sport pe 12 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Costel Gâlcă a acuzat maniera de arbitraj din partida cu „U” Cluj.

 

 

„U” Cluj şi Rapid au remizat vineri seară, scor 0-0, într-un duel din etapa a 9-a din SuperLiga. În urma acestui rezultat, giuleştenii ocupă poziţia secundă în clasament, cu 19 puncte, în timp ce ardelenii sunt pe 6, cu 13 puncte.

La finalul confruntării din Ardeal, Costel Gâlcă s-a arătat dezamăgit de rezultatul final şi a acuzat maniera de arbitraj. Antrenorul Rapidului este de părere că echipei sale nu i-a fost acordat penalty.

"Meciul a fost foarte echilibrat, dar noi am avut ocaziile mai clare. După părerea mea, am avut şi un penalty. Păcat pentru că jucătorii mei au avut astăzi o atitudine foarte bună, au stat bine în teren şi n-am reuşit să luăm cele 3 puncte.

Mi-a plăcut atitudinea lor. Au gestionat foarte bine momentele grele. De aceea spun că trebuia să câştigăm acest meci.

Echipa noastră a crescut mult în ultimele două meciuri. Avem multă personalitate şi cred că trebuia să avem 4 puncte mai mult în acest moment.

Din punctul meu de vedere, mai avem nevoie de un mijlocaş, un atacant. Am spus-o şi o repet!", a declarat Gâlcă.

Pentru Rapid urmează confruntarea de pe teren propriu cu FC Hermannstadt, programată dumincă, 21 septembrie, de la ora 21:00. Partida va fi transmisă în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele