Ultima oră
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”

VIDEO | Costel Gâlcă, pachet de nervi după înfrângerea cu Hermannstadt: „Zero! Zero! Zero! Nu înţeleg! Urlam, cred că nu am urlat în viaţa mea atât”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 21 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Costel Gâlcă, antrenorul Rapidului, a comentat evoluţia jucătorilor săi în partida pierdută contra celor de la Hermannstadt, scor 1-2, în etapa cu numărul zece din SuperLigă.

 

 

 

 

Rapid a ratat şansa de a se apropia la un singur punct de liderul Universitatea Craiova, după ce a pierdut pe teren propriu în faţa celor de la Hermannstadt. În urma acestui eşec, giuleştenii riscă să coboare pe locul patru la finalul etapei, fiind deja depăşiţi de FC Botoşani şi putând fi întreceţi şi de Dinamo, dacă „alb-roşiii” se impun contra Farului.

Prima repriză a fost lipsită de faze notabile, însă meciul s-a animat după pauză. Dobre a deschis scorul în minutul 59, bifând al cincilea gol stagional. Hermannstadt, echipa lui Marius Măldărăşanu, nu a renunţat şi a întors rezultatul. Buş a egalat în minutul 78, iar în prelungiri Chiţu a adus victoria sibienilor.

Prezent la flash-interviu, Costel Gâlcă şi-a exprimat nemulţumirea faţă de rezultatul obţinut de formaţia pe care o antrenează.

”Este foarte grav pentru că în prima repriză nu am jucat nimic. Zero! Zero! Zero! Am pierdut din start 45 de minute. În a doua repriză am început să jucăm, dar am avut două greşeli fatale, şi la primul, şi la al doilea gol. Ori ne-am pierdut... Nu poţi să pui nişte imagini la pauză cu ce am lucrat la antrenamente, iar după să-şi revină.

Nu eram lucizi, pentru că eu strigam să iniţiem cu un pivot, iar mereu veneau câte doi. Urlam, cred că nu am urlat în viaţa mea atât, precum am făcut-o în prima repriză. Ştim unde suntem, ce vrem, ce fel de joc vrem, nu are de ce să ne fie frică. Presiune este tot timpul, la fiecare meci. Nu ştiu ce s-a întâmplat în prima repriză. Pe defensivă am stat, dar în ofensivă nimic. S-au făcut greşeli grave.

Eu îmi doresc o echipă competitivă. Asta e situaţia, nu s-a putut. Sunt absenţe, lucruri care contează. Ne trebuie alternative ca să fim acolo sus. Încercăm aşa, dar nu era un meci pe care să-l pierdem. Nu am înţeles cum putem să uităm totul. Practic, nu înţeleg şi nu am înţeles de ce ne-am pierdut în prima repriză, era vorba de poziţionare.

Nu am stat bine pe construcţie, deloc bine. în repriza a doua s-a văzut că se poate. Noi, în principiu, am pierdut cele 45 de minute. Am avut şansa să facem 2-0, dar inspiraţia contează. Ăsta e fotbalul, depinzi de multe lucruri, de ceea ce lucrezi, de tactică, şi de ceea ce reprezintă jucătorii”,  a declarat Costel Gâlcă.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele