Ultima oră
Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct

VIDEO | Costel Gâlcă surprinde după remiza cu Universitatea Craiova. ”Meritau să câştige, am făcut o primă repriză sub orice critică”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 2 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Universitatea Craiova a remizat acasă, 2-2, cu Rapid, în etapa cu numărul 15 din Superliga. Oltenii au marcat din penalty în minutul 90+9.

 

 

 

Costel Gâlcă, antrenorul Rapidului, a fost foarte supărat pe prestaţia elevilor săi din prima repriză şi a punctat că oltenii ar fi meritat victoria.

”Meritau să câştige, am făcut o primă repriză sub orice critică, au meritele lor, unii nu au existat în joc. În repriza a doua ne-am aşezat mai bine, o repartiţie mult mai bună din partea noastră, am avut 2-1, dar per total nu meritam să câştigăm.

Nu a mers nici poziţionarea, nu am închis spaţiile la exterior, mijlocaşii noştri au stat în linie, trebuia să stăm cu 2 mijlocaşi, cu triunghiul sus, multe greşeli personale, făcute sub presiune.

Dinamica jocului te duce în alte poziţionări, e important să poţi închide centrul terenului. Da, suntem bine ca puncte, suntem foarte bine, trebuie să creştem din toate punctele de vedere, pentru că dacă vrem să fim sus, să ne batem la primele locuri, trebuie să dovedim că suntem buni.

Sunt mulţumit de atitudinea lor din a doua repriză, dacă eram şi mai inteligenţi, în spatele lor, nu am fi pierdut punctele, dar nu am fi meritat”,
a concluzionat Gâlcă.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele