Ultima oră
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB
Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor

VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă"

Rapid Publicat de Tudor Moisa pe 6 oct 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a pierdut cu FC Botoşani, scor 2-0, duminică seară. În urmă acestei înfrângeri, echipa din Giuleşti termină etapa pe poziţia a 12-a.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/21756836/1/fc-botosani-fc-rapid-1923-bucuresti-superliga-superbet-06-10-2024-1.jpg

După fluierul final, Cristi Săpunaru a apărut resemnat la flash-interviu. Veteranul Rapidului a declarat că s-a săturat ca Şumudică şi cei din conducere să fie puşi la zid pe greşelile făcute de jucători.

De asemenea, Cristi Săpunaru este convins că Rapid nu are nicio şansă să îşi atingă obiectivele dacă nu redevine o echipă agresivă.

”Am dominat prima repriză, am început a doua repriză şi am suferit acel gol printr-o deviere. Am ocazie să fac 1-1, nu facem 1-1, luăm gol pe contraatac şi s-a terminat meciul.

M-am săturat să se întâmple aşa şi o spun cu sufletul deschis de data asta. Trebuie să ne asumăm şi noi jucătorii, prea şi-o asumă doar antrenorii, conducerea, e de ajuns. Trebuie să ne asumăm noi jucătorii şi să ne trezim din situaţia asta, pentru că altfel nu vom ieşi din asta. Dacă nu ne trezim şi nu ne asumăm şi să redevenim acea echipă agresivă nu avem nicio şansă. 

Am avut o şedinţă a noastră (n.r. la final) şi am încercat să discutăm şi să găsim o soluţie de a ieşi din această situaţie”, a spus Cristi Săpunaru.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele